Advert

AĞAR: ELAZIĞ İÇİN 5 İSTİYORUZ

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
AĞAR: ELAZIĞ İÇİN 5 İSTİYORUZ
AĞAR: ELAZIĞ İÇİN 5 İSTİYORUZ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 685 kez okundu.

AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı ve Hong Kong-Türkiye İş Konseyi Topluluğu Başkanı Zülfü Tolga Ağar, “Ben boş laf konuşmam. Vakti gelince dolu lafları konuşmaya başlayacağız. Boş vaatler bizim işimiz değil. Yapacağımız işleri konuşacağız. Biz yapacağımız işlerin peşinde koşuyoruz. Biz Elazığ için varız. Elazığ için 5 istiyoruz. Yatırımları buraya getirmek, iş yapmak için buradayız” dedi.

AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Zülfü Tolga Ağar, Milletvekili Metin Bulut ve Hong Kong-Türkiye İş Konseyi Topluluğu heyeti, Tv 23 Genel Yayın Yönetmeni Yunus Üstündağ’ın sunduğu Seçim Özel programına konuk oldu.

Programda Hong Kong-Türkiye İş Konseyi Topluluğu’nun çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Milletvekili Adayı ve İş Konseyi Topluluğu Başkanı Zülfü Tolga Ağar, “Ben yurt dışındaki çeşitli olasılıkları Türkiye’ye taşıyan bir iş adamıyım. Yurt dışında iş yapan bir iş adamıyım. Ortaklarım vasıtasıyla son 3 senede bu konuda epey bir yol almıştık. Hong Kong’a açıldık. Orada çok başarılı bağlantılarımız oldu. Çok başarılı iş görüşmelerimiz oldu. Biz burada Türkiye’nin adını güzel bir şekilde taşıdıktan sonra oradaki değerli işadamları da benimle birlikte Türkiye Hong Kong arasında bir köprü kurabilmek için benim başkanlığını üstlenmemi istedikleri bir kurul oluşturduk. Burada çok değerli arkadaşlarımız var. Biz bunun Türkiye altyapısını da oluşturduk. Yerlerimizi aldık. Her türlü çalışmayı yapıyoruz. Buradaki temel amacımız şudur; Bizim kendimize dair hiçbir beklentimiz yok. Biz zaten ticari faaliyetlerimizi en üst seviyede sürdürüyoruz. Ama ben bir şey yaparken benim şehrim, benim ülkemin de bundan faydalanması gerek” dedi.

 

“BATI TARAFINDA TÜRKİYE’NİN HAK ETMEDİĞİ ATAKLARA UĞRUYORUZ”

 

Türkiye’nin ekonomik olarak yıpratılmaya çalışıldığına dikkat çeken Ağar, “Dünyada sermaye piyasalarında ciddi bir sıkışıklık var. Özellikle batı tarafında Türkiye’nin hak etmediği ataklara uğruyoruz. Bu tamamen siyasi gelişmelerden kaynaklanan bir şey. Yani Türkiye’de ne var ki kur artışı oluyor? Türkiye’de ne gibi bir eksiklik var, ne gibi huzursuzluk var ki bizim kurumuz bu kadar yukarılara çıkıyor? Ne gibi bir yatırım da bir risk var? Yani 6 ay önce olmayan risk şimdi mi ortaya çıktı? Bunların tamamı spekülatif olaylar. Bunlara onlar da inanmıyor. Bunlara hiçbir yatırımcı inanmıyor. Dış güçler dediğimiz olaylar, gizli servisler, gizli örgütler yeni savaş metodudur bu işler. Farklı şekillerde yıpratmaktan ziyade finansal birtakım önlemlerle insanlarımızı bezdiriyorlar. Geleceğe dair umutlarını karatmaya çalışıyorlar. Bunlar gerçekçi olaylar değildir. Ben buna isyan ettiğim için kendi rotamı Asya’ya ve Türki Cumhuriyetlerine doğru çevirmiştim. Onlarda da bize karşı ciddi bir beklenti ve özlem olduğunu gördüm. Nihayetinde daha çok anlaşan toplumlarız biz onlarla. Gerçek manada da güç o tarafta. Gerek doğal kaynaklar olsun gerek ticari kabiliyetleri olsun. Son 3 senedir bu sayede Türkiye’ye ciddi yatırımlar çektik. Ciddi finansal olaylara aracılık ettik. Büyük ortaklıklar kurduk.” diye konuştu.

 

“ÇOK CİDDİ YATIRIMLAR ÇEKİLECEK”

 

Seçimlerden sonra Hong Kong-Türkiye İş Konseyi Topluluğu’nun çalışmalarını ağırlıklı olarak Elazığ’a yönlendireceklerini aktaran Ağar, şunları kaydetti: “Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi Türkiye’nin önünü hızlı bir şekilde özellikle ticari konularda açacak bir sistem. Bu konuda kendime son derece güveniyorum. Çünkü benim yaptığım iş bu. Hükümetimiz, bizim buraya yatırımı getirebilmemiz için her türlü ortamı hazırlamış. Bundan sonra da omuz omuza hep beraber ciddi çalışmalara gireceğiz. Elazığ’da çok değerli potansiyeller var. Tarım, sulama projeleri bitmek üzere. 2019 senesine kadar ciddi bir tarım alanına sulama faaliyeti ulaşacak. Bunun haricinde yeraltı kaynaklarımız gerçekten zengin. Önümüzdeki bir sene içerisinde bunun haritası Elazığ bazında çıkmış olacak. Buraya ekstra yatırımlar getireceğiz. Yeraltı kaynakları dünyada çok büyük talep gören bir sektördür. Bu konuda birçok vatandaşımıza da istihdam sağlayacağımızı şimdiden söyleyeyim. Organize Sanayi Bölgesinde Yatırım Teşvik Kanunu’yla beraber çok ciddi bir ivme alabilecek bir haldeyiz. Biz neden bir Gaziantep olmayalım, neden Konya olmayalım? Biz de Elazığ olarak gerekli donanımlara sahibiz. Bunları korkmadan yapacağız ve yürüyeceğiz. Hong Kong – Türkiye İş konseyi heyetimizin Elazığ ziyareti de bu çalışmamızın bir başlangıcıdır. Heyetimiz Türkiye’de çok ciddi işadamlarıyla temaslarda bulundular. Türkiye’ye çok ciddi yatırımlar çekilecek. Seçimlerden sonra bütün gücümüzü Elazığ’a yönlendireceğiz. Şehrin potansiyellerini ortaya çıkarmak için, hemşehrilerimiz bize inansınlar. Ben boş laf konuşmam. Vakti gelince dolu lafları konuşmaya başlayacağız. Boş vaatler bizim işimiz değil. Yapacağımız işleri konuşacağız. Biz yapacağımız işlerin peşinde koşuyoruz. Biz Elazığ için varız. Elazığ için 5 istiyoruz. Yatırımları buraya getirmek, iş yapmak için buradayız.”

AK Parti Elazığ Milletvekili ve milletvekili adayı Metin Bulut, programda yaptığı değerlendirmede, Hong Kong-Türkiye İş Konseyi Topluluğu heyetinin Elazığ’a gerçekleştirdiği ziyaretten duyduğu memnu niyeti dile getirerek, çalışmalarında başarılar diledi.

 

FIRAT ÜNİVERSİTESİ İLE ÖĞRENCİ DEĞİŞTİRME PROGRAMI DÜZENLENECEK

 

Programda açıklamalarda bulunan Hong Konglu iş adamı Prof. Dr. David T. Lan, Elazığ’ın çok güzel bir şehir olduğunu belirterek, Elazığ ve Türkiye ile olan iş bağlantılarının daha da kuvvetleneceğini söyledi.

“Bundan sonra Türkiye ve Çin arasındaki yakınlaşmayı herkes, her sektörde görmüş olacak” ifadesini kullanan Lan, “Bu konuda elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz” dedi.

İstanbul’daki temaslarında İstanbul Teknik Üniversitesi’ni (İTÜ) ziyaret ettiklerini belirten Lan, yaptıkları görüşmeler sonucunda İTÜ ve Hong Kong’daki üniversiteler arasında öğrenci değiştirme programı yapmaya başlayacaklarını aktardı. Hong Kong’da her türlü eğitim alanında farklı değişim programları yaptıklarını vurgulayan Lan, Zülfü Tolga Ağar’ın önerisi üzerine Fırat Üniversitesi’yle de öğrenci değiştirme programı yapmayı planladıklarını ayrıca, bilişim teknolojileri başta olmak üzere birçok alanda ücretsiz kurslar düzenleyeceklerini kaydetti.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞ 3.2 İLE SALLANDI!
ELAZIĞ 3.2 İLE SALLANDI!
SOKAK KÖPEKLERİNİN SALDIRDIĞI YAŞLI KADIN ÖLDÜ
SOKAK KÖPEKLERİNİN SALDIRDIĞI YAŞLI KADIN ÖLDÜ