Advert

KALDIRIM: TAM BİR TANITIM ŞÖLENİ YAPACAĞIZ

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
KALDIRIM:  TAM BİR TANITIM ŞÖLENİ YAPACAĞIZ
KALDIRIM:  TAM BİR TANITIM ŞÖLENİ YAPACAĞIZ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 425 kez okundu.

UNESCO DÜNYA MİRASI LİSTESİ'NE GİREN HARPUT’TA İNCELEMELERDE BULUNAN VALİ KALDIRIM:

TAM BİR TANITIM ŞÖLENİ YAPACAĞIZ

 

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, öğleden sonraki mesaisini geçen hafta UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne giren Harput Mahallesi’ne ayırarak restorasyonu devam eden yapıtlarda incelemelerde bulunarak geçirdi.

Harput Jandarma Karakolu'nu ziyaret eden ve tarihi mahallede bulunan esnaflar başta olmak üzere birçok vatandaş ile yakından ilgilenen Vali Kaldırım, taziye ziyaretlerini de unutmadı. Harput’taki ziyaretlerine, 81 yaşında vefat eden Mustafa Ercan’ın ailesine taziye ziyaretinde bulunarak başlayan Kaldırım, ardından Harput Jandarma Karakolu'nu ziyaret ederek Mehmetçiklerimize hem moral verdi, hem de Harput’un trafik ve asayiş durumu ile ilgili yetkililerden bilgi aldı.

 

“ESADİYE CAMİİ’Nİ ESKİ GÜNLERİNE TEKRAR KAVUŞTURACAĞIZ”

 

Jandarma Karakolu ziyaretinin ardından restorasyonu Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Tarihi Esadiye Camii’nde incelemelerde bulunan Kaldırım, burada yaptığı açıklamada, “Malumunuz olduğu üzere ilimizin yoğun gayretleri sonucu kadim Harput dünyanın en prestijli listesi UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne girerek dünyanın sayılı kültür ve turizm destinasyonlarından birisi oldu. Biz bu mekânın markalaşması ve dünyaya tanıtılması için yoğun faaliyetlerde bulunuyoruz. Cidde, Dubai, Paris, Berlin ve değişik fuarlarda yoğun tanıtım etkinlikleri yaptık. Ağustos ayında Tokyo’ya çıkarma yapıp Gastronomi, Kürsübaşı, Harput Musikisi, mehter gösterileri gibi aktivitelerle tam bir tanıtım şöleni yapacağız. Bir yandan bunları yaparken bir yanda yoğun bir şekilde altyapı ve restorasyon çalışmaları yapıyoruz. Bunlardan birisi olan 13. yüzyılda Artuklu ve Selçuklular tarafından yapılan fakat günümüze kadar sadece kapısı ve iki mihrabı ulaşmış Tarihi Esadiye Camii’ni ayağa kaldırmak için Vakıflar Genel Müdürlüğü ile beraber ortak çalışma yürütüyoruz. Yakın zamanda Esadiye Camii ve içerisinde bulunan çilehane ile külliyeyi tarihi hüviyetine uygun olarak restore ederek halkımızın ve inanç turizminin hizmetine sunacağız” dedi. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞ'DA SAHTE SAĞLIK RAPORU ÇETESİ OPERASYONU: 26 GÖZALTI
ELAZIĞ'DA SAHTE SAĞLIK RAPORU ÇETESİ OPERASYONU: 26 GÖZALTI
ELAZIĞ'DA FETÖ OPERASYONU
ELAZIĞ'DA FETÖ OPERASYONU