Advert

KARAHAN: DENETİMLERDE DRONE KULLANIYORUZ

KARAHAN:  DENETİMLERDE DRONE KULLANIYORUZ
KARAHAN:  DENETİMLERDE DRONE KULLANIYORUZ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 319 kez okundu.

AV YASAĞINA UYMAYANLAR HAKKINDA GEREKLİ YASAL İŞLEMLERİ YAPACAKLARINI BELİRTEN KARAHAN:

DENETİMLERDE DRONE KULLANIYORUZ

 

Mehmet KARAKILIÇ

1 Nisan’da başlayan ve 1 Temmuz’da sona erecek olan su ürünleri av yasağı ile ilgili olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürlüğü ekipleri kaçak avlananlara karşı denetimlerini sürdürüyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Turan Karahan, av yasağı süresince devam edecek olan denetlemelerini bu yıl drone ile yaptıklarını ve kaçak avlanma yapanları rahatlıkla tespit ettiklerini belirterek şunları söyledi: “Kaçak avlanma yaptıkları tespit edilen ve yapılan kontrollerde avladıkları ürünler ile yakalananlar hakkında 1380 sayılı yasa gereği yasal işlem uygulanıyor. Bu seneki av yasağı kontrollerini drone ile yaptık, bu nedenle kaçak balık avlanmasında ciddi oranda düşüş oldu. Su ürünleri denetim ve kontrol ekipleri, Emniyet ve Jandarma ile koordineli olarak gelen ihbarları yirmi dört saat denetim esasına göre değerlendiriyoruz.

Bilindiği gibi bu yasak süresinin amacı, su ürünlerinin bu dönem içinde yumurtlaması ve bırakılan yumurtaların ürüne dönmesi. Bu süreç içinde yapılan avlanmalar milli servetimize önemli zararlar vermektedir. Bunun önüne geçilmesi amacıyla 1 Nisan - 1 Temmuz tarihleri arasında av yasaklanmaktadır. Halkımızın av yasağına uymayanları 155-156 ve 2411616 nolu telefonlara ihbar edebileceklerini bilmelerini istiyoruz.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZ ELAZIĞ'A TEŞRİF EDECEK
BAŞKAN YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZ ELAZIĞ'A TEŞRİF EDECEK
TUNCER’DEN ‘İSTİHDAM DESTEĞİ’ AÇIKLAMASI!
TUNCER’DEN ‘İSTİHDAM DESTEĞİ’ AÇIKLAMASI!