Advert

MİLLETVEKİLİ ADAYI AĞAR, PROJELERİNİN BİR KISMINI AÇIKLADI

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
MİLLETVEKİLİ ADAYI AĞAR, PROJELERİNİN BİR KISMINI AÇIKLADI
MİLLETVEKİLİ ADAYI AĞAR, PROJELERİNİN BİR KISMINI AÇIKLADI İRFAN ARSLAN
Bu içerik 456 kez okundu.

 

Tv 23’te yayınlanan Seçim Özel programına konuk olan AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Zülfü Tolga Ağar, milletvekili seçilmesi halinde Elazığ’da hayata geçireceği projelerin ve çalışmaların bir kısmını kamuoyuna açıkladı.

Milletvekili adayı Zülfü Tolga Ağar, programda yaptığı açıklamada, iş adamı kimliğini siyasi güçle birleştirdiği takdirde Elazığ’a önemli hizmetlerde bulunacağını vurguladı.

AK Parti iktidarının 16 yıllık süre içerisinde Türkiye’de yatırım altyapısını hazırladığını belirten Ağar, “Ben Elazığ’a geldiğimden beri kendi alanım içinde yer alan, yani yatırım projelerini takip ediyorum. Ben de bir iş adamıyım. İş adamının tarzı şudur; Biz yaptığımız işi uzatamayız. Biz hemen kesin sonuca gitmek zorundayız: Bunun için ben aziz hemşehrilerimin oylarından önce rızalarına talibim. Yani bana rızanızı verin. İnsanlarımızın hayır duası benim için en önemli şey. Bana güvenin. Beni yollayın. Ben sizin için projeleri takip edeyim. Ama takip ettiğim projeler için de siyasi güç verin. Bizi Ankara’ya gümbür gümbür yollayın. Beşimiz birden bir ucundan tutalım, projeleri size geri getirelim. 16 senelik iktidarda altyapıların hepsi bir yerlere getirildi. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi de benim tarzıma çok uyan bir sistem. Bürokrasinin en aza indirildiği bir sistem. Burada güçlü bir siyasi varlık gösterebilirsek Allah’ın izni ile Ankara’ya gittiğimizde diğer arkadaşlarımızla beraber bu projeleri getiririz. Biz Elazığ’da kalkınma atağı başlatmak istiyoruz. Kendi işimizde nasıl başarılı olduysak aynı başarıyı Elazığ’a taşıyalım diyoruz. Ben aslanlar gibi ömrüm boyunca Elazığ sokaklarında yürüyebilmek istiyorum. Onun için hayalim var. Aşkım var. Halkımız bizi desteklesin” dedi.

 

KUZOVA SULAMA PROJESİ

 

Programda projelere ilişkin bilgiler veren Ağar, şunları kaydetti: “Elazığ’da bizim en önemli söylediğimiz şey istihdamdır. Bizim verimli topraklarımız var. Bununla ilgili sulama projelerinin tamamlanması gerek. 4.783 hektar olan 1. Kısım Kuzova projesinde 2.200 hektarı zaten bitmiş durumda. Bu sulama veriliyor. Bunun işletmesi de yüklenici firma tarafından yapılıyor. Bunun geri kalan 2.576 Hektarı için de Kuzova’daki birinci etap için ihtiyaç olan para 11 milyon TL’dir. Abartıldığı gibi ‘olmadı’ diye bir şey yok. Burada 11 milyon TL bir ödeneğe ihtiyaç vardır. Bunu sağlarız. Bu konuda herkesin günlü ferah olsun. Bu konu bitmiştir artık. Bu ödenek bizim tarafımızdan sağlanacaktır.”

 

ULUOVA SULAMA PROJESİ

 

“Uluova’nın birinci kısım sulaması var. Buradaki alan 14.656 hektar. Bununla ilgili gerekli ihaleler yapılmış durumdadır. Malzeme, gerekli aksam ve borular için toplam 250 milyon TL ek ödeneğe ihtiyaç vardır. Memlekete yatırım ödenekleri tabiki sizin yaptığınız plan çerçevesinde geliyor. Ama benim inancım Elazığ’ın 16 senelik hakkını Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde alacağını canı gönülden inanıyorum. Bununla ilgili çok çalışacağız. Bunun sinyallerini getiriyoruz. Görüşmelerimizi yapıyoruz. İşte dediğimiz 5 olayı budur. 250

milyon Lira Türkiye için, Elazığ için çok büyük bir para değildir. Bütün paranın gelmesini beklemeyeceğiz. Etap etap ödenekleri hızlı bir şekilde temin edip yaptığımız kadarını açacağız. Allah’ın izni ile birinci etabı hallettikten sonra, ikinci kısma konsantre oluruz.”

 

PERTEK KÖPRÜSÜ

 

“Biz istihdam sağlamak için Elazığ’da lojistik merkezi kurulmasını istiyoruz. Bu bir anda olabilecek bir şey değil. Ama en azından alternatif haline gelmesi gerek. Bunun için de yolların ve köprülerin biran önce tamamlanması gerek. Yukarıda Karadeniz limanı, aşağıda Mersin limanının bağlantı yollarının bitmesi gerek. Zaten Pülümür-Tunceli yolu, Tunceli-Pertek duble yolu başlanıldı. Biz de Pertek Köprüsü projesini hızlı bir şekilde takip edip, bitirdiğimiz anda yol 60 km kısalmış hale gelecek hem de buradaki ciddi bir potansiyeli ortaya çıkarmış oluyoruz. Buradan Tuncelili hemşehrilerimize de selam ve saygılarımızı iletelim. Onlar adına da projelerini takip ediyoruz. Pertek Köprüsü Lojistik merkez için önemli bir köprü. Bu sebepten dolayı takip edilmesi gereken önemli bir projedir.”

 

GENÇLİK MERKEZLERİ

 

“Gençlik merkezleri benim için çok önemli. Ben geldiğim günden beri gençliğin önemine değiniyorum. Gençlik bizim geleceğimizdir. Siz insanların eline bir enstrüman verdiğiniz zaman, onları eğitime yönlendirdiğiniz zaman, spora yönlendirdiğiniz zaman bu insanlardan çok farklı potansiyeller elde edebilirsiniz. Bu açıdan gençlik merkezleri çok önemli. Bizden önceki siyasilerimize ve bürokratlarımıza teşekkür ediyorum. Kovancılar’daki gençlik merkezi tamamlanmış durumda. Bunun haricinde Karakoçan ve Baskil gençlik merkezi projeleri planlama aşamasında. Palu Gençlik Merkezi de programa alınmış durumda. Gençleri eğitebilmek, onları doğru yönlendirebilmek benim hayalimdir. Spor, sanat, musiki cemiyetleri, yazılıma yönelik kurslar, İngilizce kursları… Bunların hepsini ücretsiz olarak sunmak istiyoruz. En çabuk yapacağımız iş budur. Gençliğe yönelik yatırımları Elazığ’a sağlayacağız. Bunları da gençlik merkezlerinin içine sokmak istiyoruz. Gençlerin tutunacak doğru projelere ihtiyacı var. Elazığ’ın potansiyeli çok yüksek. Bu potansiyeli biz kullanacağız. Genç arkadaşlarımızı ileriye dönük yetiştireceğiz ki onlar da bizim evlatlarımızı düşünsünler."

“Bütün programlar, yapılan çalışmaların hepsi bizlerin iyiliği için. Fakat işin realize olması gerek. Reel bir ekonomiye dayanması gerek. İnandırıcılık payının olması gerek. Cazibe Merkezi programları altında gerekli yatırımlar için gerekli alt limitler belirlendi. Bu gerçekçi olmalı. Biz Ankara’ya gittiğimizde bunu anlatacağız. Bizim derdimiz bu. Benim ve diğer arkadaşlarımızın iş hayatından gelmesinin avantajı bu. Bazı illerde 2 milyon TL alt limitle bir kısım iller 4 milyon TL ile gidiyor. Diğer illerle Elazığ 5 milyon TL ile gidiyor. Bu limit fiiliyatta kolay bir şey değil. Bu noktada Elazığ için belirlenen limiti tekstil gibi sektörlerde sektörel bazda 1 milyon TL’ye çekmeyi önereceğim. Bunun takipçisi olacağım. Benim de desteklerim olur, bizim de yönlendirmelerimiz olur. Bunun en önemli sıkıntısı 5 milyon TL alt limiti 1 milyon TL’ye çekmektir. Bunu 1 milyon TL’ye çektiğimiz zaman özellikle Baskil gibi özel sektör alanlarında kendine has tarım veya tekstil alanlarında yaratılabilecek olaylar var. Bunları da tespit ettik. Bu tabi kolay bir süreç değil, bunun için uğraşacağız ama oturup limitin düşmesini de beklemeyeceğiz. Her ne kadar OSB dışında limit 5 milyon olsa da; organize sanayi bölgelerinde bu limit daha düşük. Bizler de OSB'lerin sayısını ve kapasitesini artırmak suretiyle yatırımcının önünü açarak istihdama katkıda bulunacağız.”

 

HARPUT ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

 

“Bu proje çok önemli. 16 senelik iktidarın getirdiği nimetler bunlar. Elazığ’a hiçbir şey yapılmadı demek gerçekten diğer siyasi partiler açısından yapılmış bir haksızlık olarak görüyorum. Elazığ’da halihazırda çalışan bir organize sanayi bölgesi vardır. Bundan sonra talep üzerine birinci organize sanayi bölgesine bin dönümlük ek yer talebi olmuştur. Bu da sağlanacaktır. Bu az bir gelişme değildir.  İstihdam için faydalı olacaktır. Bu işin takipçisi olacağız. Hızlandırmak için elimizden geleni yapacağız. Kurulmakta olan ikinci organize sanayi bölgemiz var. 6. 100 dönümlük alandır bu. Şahinkaya’nın arkasında Körpe köyü civarındadır. Ben gittim, gezdim burayı. Doğru bir noktadır. Gerekli altyapı hizmetleri başlanmıştır. Hiçbir sıkıntı yoktur. Sırada bekleyen 50 tane yatırımcı var. Biz de yatırımcıları sıraya sokacağımıza eminim. Yatırımcılara gerekli desteği de vermeliyiz. Ben şahsen bir milletvekili olarak yatırımcıların emrindeyim. Çünkü yatırımcı demek bizim için istihdam sağlaması demektir. İstihdam demek Elazığ’daki gençlerimize iş sağlanması demektir. Biz bütün yatırımlarda gerekli desteği vereceğiz, yatırımcılarımızın önünü açacağız. Bizim yurt dışından getireceğimiz yatırımda da kullanılabilecek bir alandır. Baskil Plastik İhtisas OSB ve Kovancılar-Palu yolundaki Besi İhtisas OSB’nin de ödenek sorunu yaşatmadan bunların hızlı bir şekilde faaliyete geçirilmesi için bunların takipçisi olacağız.”

 

HARPUT’TA TARİHİ ÇARŞI VE HARPUT EVLERİ

 

“İstihdam ve iş alanları çok önemli şeyler. Ama bunları kültürle bağdaştırmadan, sanatsal aktivitelere fayda vermeden, tarihi ortaya çıkarmadan bir kimliğin kimliği öne çıkmıyor. Türkiye’de Harput önemli bir gerçek. Binlerce yıllık tarihi var. Harput bizim gözbebeğimiz. Harput’la ilgili iyileştirmeler yapmamız gerek. Birçok şehrin birçok açıdan marka olmuş değerleri var. Bunlar birçok turist çekiyor. Harput’u güzelleştirebilirsek katma değeri yüksek turistin gelebileceği bir yer haline getirebiliriz. Bizim de bu noktada farklı bir şeyler koymamız gerek. Elimizde böyle bir değer var. Bunu kullanmalıyız. Şimdi Mardin’deki evler ayakta kalmış, bizim Harput’taki kerpiç evler yıkılmış. Ayakta kalsaydı, bu evleri koruyabilseydik çok güzel bir hal alacaktı. Biz bunu Harput’ta yeniden yapabiliriz. Bu çalışmalar zaten yapılıyor. Biz sadece bu konuda destek olacağız. Maddi destek vereceğiz. Şahsen ben kendim bir Kültür Evi inşa edeceğim. Bu konuda örnek olalım. Diğer devam eden çalışmalarda da değerli işadamlarının Elazığ’a birer miras bırakmaları için pas edelim. Ama bunu yapmak için önce bir tanesini kendiniz yapmamız gerek. Örnek teşkil etmeniz gerek. Önemli işler yapılacak Harput’ta. Bunun yanı sıra Harput’ta tarihi çarşı projesi var. Bunları biz faaliyete geçirebiliriz. Bu önemli bir değer olabilir. Memleketimizde kalıcı bir eser olmasını istiyoruz. Ayrıca Harput’taki kent müzesinin geliştirilmesine inanıyorum. Birtakım şeyler var. Biz bunları geliştirmek zorundayız. Bunları yapmazsak buradan bir şey alamazsınız. Biz bunları yapabilecek kapasiteye, vizyona sahip insanlarız.”

 

“HEDEFSİZ BİR HAYAT GERÇEK DEĞİLDİR”

 

“Bir insan bir işi yaparken hayali ve hedefi olmalı. Ben her zaman söylüyorum. Benim hedeflerim var. Hedefsiz bir hayat gerçek değildir. Benim Elazığ için hedefim istihdam, gençlik, turizm… Bunlara doğru hedeflerim var. Benim burada onbinlerce amcam, teyzem, halam var. Ben de birçok insanın evladıyım, kardeşiyim. Ben de bu toprakların çocuğuyum. Dışarıda yaşadık ama nihayetinde kendi memleketine, kendi toprağına dönüyorsunuz. Tolga Ağar’ın Elazığ için en büyük hayali şudur; Hiç kimsenin iş kaygısından dolayı, köyünden, kasabasından, ilçesinden kopup Elazığ’a gelmemesi. Veya Elazığ’dan kopup başka şehirlere gitmemesi. Ana, baba, evlat hasreti çekmemesi. Bu yüzden söylüyorum; Cumhurbaşkanlığı hükümet Sistemi önemli bir sistemdi Bu sistem bizlerin birçok yatırımda birçok istihdam konusunda önünü açacak. O zaman da benim hayallerim gerçekleşmiş olacak. Siyaset budur benim gözümde. Başarı budur benim gözümde. Makamlar, mevkiler gelip geçicidir. Benim babam da Türkiye’nin en büyük makamlarına nail oldu. Çok güzel hakkını vererek yaptı, yaşattı. Geriye o kadar güzel, hoş bir sada bıraktı ki şimdi sokakta aslan gibi yürüyor. Çünkü hayata karşı, hemşehrilerine, eşine, dostuna karşı bütün görevlerini yerine getirmiş, güzel bir gurur tablosu içinde hayatını devam ettirmektedir. Benim de hayalim budur. Benim geldiğim sektör belli. Yapacağım işler belli. İstihdam yaratmak için elimden geleni yapacağım. Bütün hemşehrilerimin hasret çekmemesi için bütün projelerimi ortaya koyacağım.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP VE İYİ PARTİLİ GENÇLER ATA'LARINA YÜRÜDÜ!
CHP VE İYİ PARTİLİ GENÇLER ATA'LARINA YÜRÜDÜ!
MADEN'DE İSTİŞARE TOPLANTISI
MADEN'DE İSTİŞARE TOPLANTISI