Advert

TORAMAN: SEVİNÇ VE MUTLULUKLAR HÜZNE DÖNÜŞMESİN

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
TORAMAN:  SEVİNÇ VE MUTLULUKLAR HÜZNE DÖNÜŞMESİN
TORAMAN:  SEVİNÇ VE MUTLULUKLAR HÜZNE DÖNÜŞMESİN İRFAN ARSLAN
Bu içerik 385 kez okundu.

RAMAZAN BAYRAMI ÖNCESİ SÜRÜCÜLERİ UYARAN BAŞKAN TORAMAN:

 

SEVİNÇ VE MUTLULUKLAR HÜZNE DÖNÜŞMESİN

 

İzzet TUMAY

Elazığ Şoförler Odası Başkanı Şevket Toraman, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi gazetemize yaptığı ‘özel’ açıklamada, “Bayramlar sevinç ve mutluluk günleridir. Kazalar yüzünden bayramlar insanların sevinç ve mutlulukları hüzne dönüşmesin” dedi.

Bayram öncesi ve bayram boyunca yaşanacak trafik yoğunluğuna karşı sürücüleri kurallara ‘harfiyen’ uymaları konusunda uyaran Toraman, “Bayramlar sevinç ve mutluluk günleridir. Kazalar yüzünden bayramlar insanların sevinç ve mutlulukları hüzne dönüşmesin. Maalesef her yıl bayramlarda karayollarımız tabiri caizse kan gölüne dönüyor. Tüm uyarılar rağmen trafik kazalarının önüne geçilemiyor. Birkaç gün sonra idrak etmeye başlayacağımız üç günlük Ramazan Bayramı’nda da bu tür üzücü olayların yaşanmaması için sürücülerimizi ‘azami’ dikkatli olmaya davet ediyorum.

ARAÇLARIN BAKIMLARI ‘EKSİKSİZ’ YAPILMALI

Bayram nedeniyle seyahat etmek zorunda kalan sürücülerimiz yola çıkmadan önce araçlarının tüm bakımlarını yaptırmaları gerekir. Sürücülerimizin bu konuya azami dikkat etmelerini istiyoruz. Gidilecek yere 1 saat geç gidilmesi çok sorun olmaz ancak sürücünün gideceği yere 1 saat erken gitmek için aşırı hız yapması, trafik kurallarına uymaması telafisi mümkün olmayan acılar neden olabilir. Bu nedenle sürücülerimizin aşırı hızdan kaçınması, trafik kurallarına azami dikkat etmesi kendi ve başkalarının can güvenliği açısından azami önem taşımaktadır” dedi.

Toraman, özellikle dini bayram tatilleri öncesinde ve sonrasında, karayollarında trafik yoğunluğunun büyük oranda arttığını aşırı hız, dikkatsizlik ve kurallara uymama nedeniyle meydana gelen kazalar yüzünden ölümlü ve yaralanmalı kazaların meydana geldiğini belirterek, Ramazan bayramı nedeniyle vatandaşların akraba ziyaretleri gerçekleştirileceğini, bayram tatillerinde yaşanan trafik kazalarında çok sayıda vatandaşın hayatını kaybettiğini, çok sayıda insanın da yaralandığını belirterek, bayram tatillerinde yaşanan trafik yoğunluğunun yanı sıra, dikkatsizlik, acelecilik, kurallara uyulmaması, yorgun araç kullanılmasının da kazalara davetiye çıkaran önemli etkenleri oluşturduğu ifade ederek, “Sürücülerimiz her ne olursa olsun aşırı hız yapmaktan kaçınsınlar, ‘trafik kurallarına’ harfiyen uysunlar” dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP VE İYİ PARTİLİ GENÇLER ATA'LARINA YÜRÜDÜ!
CHP VE İYİ PARTİLİ GENÇLER ATA'LARINA YÜRÜDÜ!
MADEN'DE İSTİŞARE TOPLANTISI
MADEN'DE İSTİŞARE TOPLANTISI