Advert

POLAT: KADINLAR İŞİNİ ÖZENLE YAPIYOR

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
POLAT:  KADINLAR İŞİNİ ÖZENLE YAPIYOR
POLAT:  KADINLAR İŞİNİ ÖZENLE YAPIYOR İRFAN ARSLAN
Bu içerik 337 kez okundu.

AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARINDA KADINLARIN ÖNEMLİ BİR ROL ÜSTLENDİĞİNİ BELİRTEN ORMAN BÖLGE MÜDÜRÜ POLAT:

 

KADINLAR İŞİNİ ÖZENLE YAPIYOR

 

İrfan ARSLAN

Elazığ'da bir yılda dikilen 7 milyon fidan kadınların da ev ekonomilerine önemli destek sağlıyor. Sonbahar ve ilkbaharda fidanları diken, yazın sıcakta ise çapa, ot alma ve onarımlarını yapan kadınlar, fidanları bir anne şefkati ile büyütüyor.

Elazığ Orman İşletme Müdürlüğü himayesinde sonbahar ve ilkbahar mevsiminde fidan dikimi yapan 300’den fazla kadın, yazın ise fidanların çapa, ot alma ve onarımlarını yapıyor. Kent genelinde 200 bin dekar alanda çalışma yapan kadınlar, dağlarda meşe, karaçam, badem, akasya fidanı yetiştiriyor. Fidanlara kendi çocukları gibi bakan kadınlar, onları bir anne şefkati ile büyütüyor. Büyük bir özveriyle çalışan kadınlar aynı zamanda aile ekonomisine katkı sağlıyor.

Elazığ’da ağaçlandırma erozyon kontrol çalışmalarına devam ettiklerini vurgulayan Orman Bölge Müdürü Ziya Polat, "Ağaçlandırma erozyon kontrol çalışmaları kapsamında 2016 yılında 75 bin dekar alanda ağaçlandırma erozyon kontrol çalışmaları yaptık. Bu bağlamda 7 milyon fidan diktik. Fidan dikim işi bir süreçtir. Önce projelendirme, arazi hazırlığı ve arkasında fidan dikimi ile gerçekleşir. Daha sonra ise dikilen fidanların bakımı ile devam eder" diye konuştu.

Sonbahar ve ilkbaharda fidan dikimlerini yaptıklarını vurgulayan Polat, "Dikim işleri bittikten sonra bakım işlemlerine başladık. 2015, 2016 ve 2017 yılının sonbaharında diktiğimiz fidanların ot alma, çapalama ve onarımını yapıyoruz. Bu işleri kısmen ihale kısmen ise vahidi fiyat usulüyle köylerimizden yaşayan insanlarımıza yaptırıyoruz. Bu bağlamda hem ihale hem de vahidi fiyat usulüyle yaptığımız işlemlerde işçilerin büyük bir kısmını kadınlar oluşturuyor. Fidanları diken kadınlar bakımlarını da yapıyor. Her yıl çalıştırdığımız kişi sayısı 600’e yakındır. Bu işçilerin 300’ünden fazlası kadındır. Kadınlar bu işte özenle çalışıyor. Kadınlar hem dağları yeşertiyor hem de ev ekonomilerine katkı sağlıyor" ifadelerini kullandı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞ'DA SAHTE SAĞLIK RAPORU ÇETESİ OPERASYONU: 26 GÖZALTI
ELAZIĞ'DA SAHTE SAĞLIK RAPORU ÇETESİ OPERASYONU: 26 GÖZALTI
ELAZIĞ'DA FETÖ OPERASYONU
ELAZIĞ'DA FETÖ OPERASYONU