Advert

ELAZIĞ’DA ‘SAĞLIKLI HAYAT MERKEZİ’ AÇILDI

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
ELAZIĞ’DA ‘SAĞLIKLI HAYAT MERKEZİ’ AÇILDI
ELAZIĞ’DA ‘SAĞLIKLI HAYAT MERKEZİ’ AÇILDI İRFAN ARSLAN
Bu içerik 2028 kez okundu.

İzzet TUMAY

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı olarak Eski Sarahatun Kadın Doğum Hastanesi binasında düzenlenen Sağlıklı Hayat Merkezi' nin açılışı gerçekleştirildi.

Açılış törenine Elazığ Vali Yardımcısı Mehmet Fevzi Dönmez, Ak Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, Ak Parti Miletvekili Metin Bulut, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Cahit Polat, Ak Parti Milletvekili adayları Sermin Balık ve Şahin Şerifoğulları ile çok sayıda davetli katıldı.

İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından merkez hakkında bilgiler veren İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Cahit Polat, “Bilindiği üzere Sağlık Bakanlığı halkımıza daha etkin, verimli ve kaliteli bir sağlık hizmeti sunmak amacıyla sağlıkta dönüşüm programı kapsamında çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. Ülkemizde sağlık ta yaşanan bu devrim niteliğinde ki olumlu gelişmeler sağlık çalışanlarımız ve vatandaşlarımıza yansımaktadır. Vatandaşlarımız daha önceleri çok basit operasyonlar ve tedaviler için bile il dışına giderken, şimdi ise özellikli tedavi hizmetlerinin bir çoğu ilimizde verilmeye başlanmış, hatta şehrimiz bölge illerine sağlık hizmetini vermenin yanı sıra şehrimize çeşitli alanlarda tedavi görebilme amacıyla yurt dışından hastalar da gelmeye başlamıştır. Türkiye, dünyada sağlık hizmeti sunumu bakımından önder ülke olma yolunda çok büyük örneği ise ilimizde de yakın zamanda açılışını yapacağımız şehir hastanemizdir. İlimizde bir çok alanda değer katacak olan bu hastanemiz 1038 yatak kapasiteli olup bunun 356’sı tek kişilik özel oda, 16’sı süit odalardan oluşmaktadır. Arıca 37 adet amaliyathane ve 14 adet özellikli hizmet birimi ve 71 adet diş üniti bulunmaktadır. Görüldüğü üzere sağlık bakanlığımızın hastalıklarla mücadelenin yanı sıra, bireyin hastalanmadan önce korunmasına yönelik ve sağlıklı bir toplum oluşturabilme yönünde büyük gayret ve çalışmaları vardır. Bunun en güzel örneklerinden biri de, bugün burada açılışını yapacağımız Sağlıklı Hayat Merkezimizdir. Sağlıklı Hayat Merkezileri (SHM); sağlığa yönelik firsklerden birey ve toplumu korumak, sağlıklı hayat tarzını teşvik etmek, birinci basamak sağlık hizmetlerini güçlendirmek ve bu hizmetlere ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla kurulan çok amaçlı yapılardır. Söz konusu merkezde; beslenme danışmanlığı, psikososyal danışmanlık, fiziksel aktivite ve fizyoterapi, ağız ve diş sağlığı, enjeksiyon hizmetleri, kadın ve üreme sağlığı, öğrenci sağlığı, kanser erken teşhis ve tarama, sigara bırakma danışmanlığı, enfeksiyon hastalıklarının kontrolü, sağlık danışmanlığı, röntgen, laratuar, diyetisyen ve çok gelişimine yönelik hizmetler, bulaşıcı olmayan hastalıkların yönetimi ve risk faktörleriyle mücadele ile ihtiyaca göre bakanlık tarfından belirlenecek diğer hizmetler bütüncül bir anlayışla, ilgili mevzuatlar doğrultusundan sunulacaktır. Merkemizim hayırlara vesile olsun” dedi.

Ptorokol konuşmaların ardından kesilen kurdele ile Sağlıklı Hayat Merkezi’nin açılışı gerçekleşktirildi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DOLAR'DA 'TIRMANIŞ' SÜRÜYOR!
DOLAR'DA 'TIRMANIŞ' SÜRÜYOR!
ELAZIĞ'DA 2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
ELAZIĞ'DA 2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ