Advert

ELAZIĞSPOR PFDK'LIK OLDU!

Bordo-Beyazlı temsilcimiz, “talimatlara aykırı hareketleri” nedeniyle Futbol Menajerleri ile Çalışma Talimatı’nın çeşitli maddeleri uyarınca PFDK'ya sevk edildi.

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
ELAZIĞSPOR PFDK'LIK OLDU!
ELAZIĞSPOR PFDK'LIK OLDU! İRFAN ARSLAN
Bu içerik 494 kez okundu.

Eren KAYA

Temsilcimiz Tetiş Yapı Elazığspor Kulübü, “talimatlara aykırı hareketleri” nedeniyle Futbol Menajerleri ile Çalışma Talimatı’nın çeşitli maddeleri uyarınca Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Elazığspor Kulübü’nün 'talimatlara aykırı hareketleri' nedeniyle Futbol Menajerleri İle Çalışma Talimatı’nın 11/4, 12/1, 18/b,ç ve 23. maddesi uyarınca PFDK‘ya sevkine karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan Süper Lig ve Spor Toto 1. Lig ekiplerinden toplam 116 kulüple birlikte 46 TFF’ye tescilli menajer PFDK'ya sevk edildi. Elazığspor Kulübü'nün PFDK’ya sevk edildiği Futbol Menajerleri ile Çalışma Talimatları şunlar;

"IV. MENAJERLİK İŞLEMLERİNİN BİLDİRİMİ

Madde 11 – Bildirim (4) Futbolcu ve kulüpler, menajerlerin katılımı ile imzaladıkları profesyonel futbolcu sözleşmesi veya transfer sözleşmelerinin birer nüshasını imza tarihinden itibaren 30 gün içinde belgeleri ile birlikte TFF'ye ibraz etmek zorundadır. Futbolcu ve kulüplerin, menajerlik faaliyetleri kapsamında menajerlere ödedikleri ücretlere ilişkin bilgi ve sair ödeme belgelerinin suretlerini en geç Şubat ayının son işgünü TFF'ye ibraz etmek zorundadır.

Madde 12 – Bilgi verme ve yayınlama Futbolcu ve/veya kulüpler TFF, FIFA'ya bağlı konfederasyonlar ve FIFA'nın yetkili mercilerinin talepleri üzerine menajerlik faaliyetine ilişkin her türlü bilgi ve belgeyi ibraz etmekle yükümlüdürler. Futbolcu ve kulüpler menajerlerle yaptıkları sözleşmeler menajerlik faaliyeti kapsamında her türlü bilgi ve belgenin TFF, FIFA'ya bağlı konfederasyonlar ve FIFA'nın yetkili mercilerine ifşa ve ibrazına olanak sağlayan maddeler eklemekle yükümlüdürler.

Madde 18 – Kulüplerin Hak ve Yükümlülükleri Kulüpler, b) Sadece lisanslı menajerlerin hizmetlerinden yararlanmak, bu talimatta öngörülen istisnalar haricinde doğrudan veya dolaylı olarak lisanssız hiçbir kişinin onlar ad ve hesabına kulüpler veya futbolcular ile sözleşme müzakere etmesine veya menajerlik faaliyeti kapsamında değerlendirilebilecek işlemler yürütmesine izin vermemek, ç) Bir menajer ile herhangi bir sözleşmesel ilişkiye girmeden önce söz konusu menajerin hâlihazırda bu faaliyeti yürütebilecek şekilde lisanslı olduğunu, lisansının iptal edilmediğini ve askıda olmadığını kontrol etmek,

Madde 23 - Kulüplere İlişkin Ceza Hükümleri İşbu talimat ile FIFA, UEFA veya TFF’nin menajerlik faaliyetine ilişkin sair mevzuatına aykırı hareket eden kulüpler hakkında; a) İhtar b) Süper Lig için 75.000 TL’den, TFF 1. Lig için 35.000 TL’den, TFF 2. Lig için 17.500 TL’den ve TFF 3. Lig için 7.500 TL’den az olmamak üzere para cezası, c) Transfer yasağı cezası, ç) Puan tenzili cezası, d) Bir alt lige düşürme cezası verilebilir. Bu cezalara ihlalin ağırlığı, niteliği, tekrar durumu dikkate alınarak birlikte ya da ayrı ayrı hükmedilebilir."

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP VE İYİ PARTİLİ GENÇLER ATA'LARINA YÜRÜDÜ!
CHP VE İYİ PARTİLİ GENÇLER ATA'LARINA YÜRÜDÜ!
MADEN'DE İSTİŞARE TOPLANTISI
MADEN'DE İSTİŞARE TOPLANTISI