Advert

SABUNCU: KARAKOÇAN’IN KADERİ DEĞİŞECEK

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
SABUNCU: KARAKOÇAN’IN KADERİ DEĞİŞECEK
SABUNCU: KARAKOÇAN’IN KADERİ DEĞİŞECEK İRFAN ARSLAN
Bu içerik 505 kez okundu.

İrfan ARSLAN

Elazığ İl Özel İdaresi ile Maden Tetkik Arama Enstitüsü arasında imzalanan protokol gereği, Karakoçan ilçesi Kızılca köyünde jeotermal su çıkarıldı.

Uzun bir süreden beri yapılan çalışmada hedefe ulaşarak çıktıklarını belirten İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu, "Bu çalışmamız ve elde edilen sonuç ilçemizin kaderini değiştirecektir” dedi.

800 metre derinliğe kadar sondajla ilerleyerek jeotermal su kaynağının bulunduğunu, elde edilen sıcak suyun bu alandaki en kaliteli su olduğunu tespit ettiklerini belirten İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sabuncu, “Bu alanda kaplıca turizmi geliştirilecek. Ayrıca organize seracılık bölgesi inşa edilmesi hedefleniyor” diye konuştu.

Sabuncu, yapılan çalışma ve bundan sonra yapılması düşünülen çalışmalarla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, “Sondaj çalışması sonrasında çıkan jeotermal su, ilçede kaplıca turizminin gelişmesine de büyük katkı sağlayacak. Ayrıca ilçeye yatırımcısı hazır olan 5 yıldızlı bir otel yapılması düşünülüyor ve yine ilçede 3 bin dönümlük arazide de organize seracılık yapılması da planlanıyor. Karakoçan, doğal kaplıca suyu kaynakları açısında da şanslı bir ilçe… Jeotermal su kaynağı ile kaplıca turizmi ve organize seracılık bölgesi haline gelecek olan ilçenin bu kaynak sayesinde kaderi de değişecek” ifadelerine yer verildi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞ'DA SAHTE SAĞLIK RAPORU ÇETESİ OPERASYONU: 26 GÖZALTI
ELAZIĞ'DA SAHTE SAĞLIK RAPORU ÇETESİ OPERASYONU: 26 GÖZALTI
ELAZIĞ'DA FETÖ OPERASYONU
ELAZIĞ'DA FETÖ OPERASYONU