Advert

ELAZIĞ İÇİN ‘PRESTİJLİ’ BİR PROJE

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
ELAZIĞ İÇİN ‘PRESTİJLİ’ BİR PROJE
ELAZIĞ İÇİN ‘PRESTİJLİ’ BİR PROJE İRFAN ARSLAN
Bu içerik 989 kez okundu.

YENİ SGK HİZMET BİNASININ YAPIMI SÜRÜYOR. BİNANIN KABA İNŞAATI YAPIMINDA KISA SÜREDE BÜYÜK MESAFE ALINDI

 

ELAZIĞ İÇİN ‘PRESTİJLİ’ BİR PROJE

 

İzzet TUMAY

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Elazığ İl Müdürlüğü ‘yeni’ hizmet binasının yapım çalışmaları hızla devam ederken, binanın temel atma töreninin üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen kaba inşaat yapımında büyük mesafe alındı.

HÜREL İnşaat tarafından yapımı gerçekleştirilen ve merkez Olgunlar Mahallesi'nde yapılan yeni hizmet binası Elazığ için prestijli bir proje olarak görülüyor.

 

200’ÜN ÜZERİNDE ÇALIŞAN OLACAK

 

SGK Elazığ İl Müdürlüğü'nün yeni hizmet binası; yaklaşık 200’ün üzerinde çalışanın olacağı, 600 bine yakın bir nüfusa hizmet edecek, 8 binin üzerinde iş yerinin işlemleri yapılacak, 23 milyonun üzerinde bir rakama mal olması bekleniyor. 13 bin 172 metrekare ile Elazığ’a hizmet edecek olan kurumun 2019 yılı Temmuz ayına kadar inşaatının tamamlanarak hizmete açılması hedefleniyor.

 

NEDEN YENİ BİNA İHTİYACI DOĞDU?

 

Elazığ genelinde tüm vatandaşlara sosyal güvenlik iş ve işlemlerini sunmak için 185 personelle hizmet verdiklerini belirten SGK Elazığ İl Müdürü Ayhan Tuncer, şunları söyledi: “Mevcut binamız 1960’lı yılların binası, mekânsal olarak siz ne kadar dört dörtlük sosyal güvenlik mantığı çerçevesinde hizmet vermek isteseniz de mekân olarak bu bizi kısıtlıyor yani imkânlar noktasında gerek alan yerleşke itibariyle. O açıdan modern imkânlarda çağın gerektirdiği imkanlara sahip, modern mimari tarzıyla Elazığımıza yakışır bir tarzda çünkü 2007 yılında sosyal güvenlik tek çatı yasasıyla birleştikten sonra bir çok ilde sosyal güvenlik il müdürlük binaları yenilendi. Yani Elazığımızda bu kapsamda biraz gecikilmişti. Bu noktada uğraşlarımız sonuç verdi ve Elazığ’a 13 bin 170 m2 toplam kullanım alanına sahip ayrıca kapalı otoparkı ile gelen vatandaşlarımızın araçlarını park edecekleri otopark alanlarına sahip olacak şekilde modern bir mimari tarzda şu anda ‘yapımı hızla devam’ eden bir binayı Elazığ’a kazandırdık diyebiliriz. Yeni binamızda sosyal güvenlik iş ve işlemlerini sunma noktasında vatandaşımıza en kaliteli hizmeti sunmanın haklı gururunu ve onurunu yaşayacağız. Tabi ki biz göreve başladığımızdan beri burada gerek müşteri memnuniyeti dediğimiz gerek vatandaş odaklı hizmet noktasında elimizden geldiği kadar hizmeti kaliteli bir şekilde sunmak bizim şiarımızdı bunu kendimize amaç edindik.

 

600 GÜN SONRA YENİ BİNAMIZA KAVUŞACAĞIZ

 

Mevcut binamız mekânsal olarak dar bir mekân, kısıtlı bir mekân. Yani daha geniş alanda gelen sigortalılarımıza hizmet alma noktasında, gerek servis ve bekleme salonlarında beklediklerinde daha modern hizmet almalarının sağlanması, gerek kamu spotlarımızla sosyal güvenlik bilincinin artırılması noktasında insanlarımıza ulaşılması bunlar sosyal güvenliğin olmazsa olmaz dediğimiz mekânsal ihtiyaçları doğuruyor. Yeni hizmet binamızda vatandaşlarımıza daha kaliteli, daha güzel bir ortamda hizmet sunacağız. Yapımı süren ve çalışmaları hızla devam eden hizmet binamız Medicalpark Hastanesi’nin yan tarafında forum inşaatının karşısında, üç yola cepheli eski canlı hayvan pazarı dediğimiz yerde.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞ'DA SAHTE SAĞLIK RAPORU ÇETESİ OPERASYONU: 26 GÖZALTI
ELAZIĞ'DA SAHTE SAĞLIK RAPORU ÇETESİ OPERASYONU: 26 GÖZALTI
ELAZIĞ'DA FETÖ OPERASYONU
ELAZIĞ'DA FETÖ OPERASYONU