Advert

DAST-BİR İLE TARIM BAKANLIĞI ORTAK RAPOR AÇIKLAMASI

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
DAST-BİR İLE TARIM BAKANLIĞI ORTAK RAPOR AÇIKLAMASI
DAST-BİR İLE TARIM BAKANLIĞI ORTAK RAPOR AÇIKLAMASI  İRFAN ARSLAN
Bu içerik 335 kez okundu.

Doğu Anadolu Sivil Toplum Kuruluşları Birliği (DAST-BİR) ile Tarım bakanlığı arasında gerçekleşen görüşmede, bölge için ortak hareket etme kararı alındığı bildirildi.   
2018 yılı Aralık ayına kadar hazırlanacak Bölgesel Kalkınma Raporunun, ilgili bakanlıklarla birlikte hazırlanması için ön görüşmeler ve devamında yapılması planlanan anlaşmalara başlandı. DAST-BİR Elazığ İl Koordinatörü Hayrettin Karakaya'nın bu kapsamda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Mehmet Hadi Tunç ile yaptığı görüşme olumlu bir şekilde neticelendi. Görüşme neticesinde,Müsteşar  Tunç' tan,‘'Sonuç odaklı ve istikrarlı adımlarla bölge geleceğine olumlu yönde etki edecek her adım için sivil toplum kuruluşları ile birlikte adım atacağız’' açıklaması geldiği belirtildi. 
   
"Bölge Kalkınma Raporu, çözümün kendisi olacaktır" 

Bölge için hazırlanacak raporun öneminden bahseden DAST-BİR Basın Sözcüsü Efendi Sarı," DAST-BİR’in oluşumunun ardından, sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelerek asli görevlerini üstlendikleri misyonlarına uygun bir şekilde yapmaya başladıklarına memnuniyetle şahit olmaktayız. DAST-BİR’in oluşumu ardından yaptığı açıklamalar ve attığı adımlar ile gündem oluşturmaya ve bu gündem sebebi ile şehrin kalkınmasında rol almaya başlanmıştır. Bu çalışmalarımız kapsamında, üzülerek müşahade ettiğimiz bir diğer konu ise, şimdiye kadar bölgemiz için elle tutulur bir raporun olmadığıdır. Bu birlikteliğin ve ihtiyacın neticesinde ortaya çıkan 'Bölge Kalkınma Raporu' fikrinin hayata geçirilmesi ile hiç şüphesiz kalkınma yolunda önemli bir adım atılmış olacaktır. Alanında uzman ve saha tecrübesine sahip isimler ile neticelendirmeyi hedeflediğimiz raporumuzun sağlık, eğitim, tarım ve hayvancılığın yanı sıra bölgesel yatırım planlarını da kapsamasını hedeflemekteyiz. İnşallah bu şekilde, bölge sıkıntılarına dair problemlerin çözümünde, günü birlik adımlar yerine uzun soluklu programlar çıkarılabilecektir"dedi. (iha)

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞ'DA SAHTE SAĞLIK RAPORU ÇETESİ OPERASYONU: 26 GÖZALTI
ELAZIĞ'DA SAHTE SAĞLIK RAPORU ÇETESİ OPERASYONU: 26 GÖZALTI
ELAZIĞ'DA FETÖ OPERASYONU
ELAZIĞ'DA FETÖ OPERASYONU