Advert

AĞAR’DAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR

AĞAR’DAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR
AĞAR’DAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR İRFAN ARSLAN
Bu içerik 660 kez okundu.

Elazığ’da bombalı terör saldırısında kullanılmaz hale gelen Elazığ eski Emniyet Müdürlüğü binası arazisine AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Zülfü Tolga Ağar’ın girişimleri sonucu Millet Bahçesi ve Şehitler Anıtı yapılacak.

Elazığ Eski Emniyet Müdürlüğü binasına 18 Ağustos 2016 tarihinde bombalı terör saldırısı düzenlenmiş, hain saldırıda 3 polis memuru şehit olmuş, çok sayıda polis memuru da yaralanmıştı. Saldırı sonrasında Emniyet Müdürlüğü başka bir binaya taşınarak hasarlı bina yıkılmıştı. Eski Emniyet Müdürlüğü arazisinin yerine ne yapılacağı konusu ise uzun süre Elazığ kamuoyunun gündeminde yer almıştı. Kamuoyu, söz konusu araziye şehitlik anıtı ve park yapılmasını talep etmişti.

AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Zülfü Tolga Ağar, Ak Parti İl Başkanı, milletvekilleri ve sivil toplum kuruluşları ve eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’la yaptığı değerlendirmede, söz konusu arazinin kamuoyunun talep ettiği gibi Millet Bahçesi yapılmasını önerdi. Bunun üzerine eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşerek, kamuoyunun talebini iletti. Elazığ halkının talebini uygun gören Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul mitinginde müjdeyi vererek eski Emniyet Müdürlüğü arazisine Millet Bahçesi ve Şehitler Anıtı yapılacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında, “TOKİ’ye talimat verdim. TOKİ orayı konut planına almıştı. Dedik ki hayır orada konut yapmayacaksınız. Orayı Millet Bahçesi yapacağız. Yaklaşık 26 dönümlük bir yer. Elazığ’da şu anda zaten Emniyet Müdürlüğü binası yıkılmış vaziyette. Süratle TOKİ yeni projesini hazırlıyor. Çarşamba gününe kadar ilk taslağı bize getirecek. Orayı da Elazığ’a millet bahçesi olarak kazandırıyoruz. Güzel bir yere de bir şehitler anıtı koyacağız” dedi.

AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Zülfü Tolga Ağar, hain terör saldırısını nefretle kınayarak, saldırıda şehit olan polis memurlarına Allah’tan rahmet diledi. Hain saldırıda kullanılmaz hale gelen binanın yerine Millet Parkı yapılması konusunda müjde veren Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür eden Ağar, “Elazığ halkının bu konudaki talebini uygun gören Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Elazığ kamuoyu adına şükranlarımı sunuyorum” dedi. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZ ELAZIĞ'A TEŞRİF EDECEK
BAŞKAN YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZ ELAZIĞ'A TEŞRİF EDECEK
TUNCER’DEN ‘İSTİHDAM DESTEĞİ’ AÇIKLAMASI!
TUNCER’DEN ‘İSTİHDAM DESTEĞİ’ AÇIKLAMASI!