Advert

SU ELAZIĞ’IN, MARKA BAŞKASININ!

SU ELAZIĞ’IN, MARKA BAŞKASININ!
SU ELAZIĞ’IN, MARKA BAŞKASININ! İRFAN ARSLAN
Bu içerik 529 kez okundu.

İzzet TUMAY

Elazığ’da da Ramazan ayının bitimiyle birlikte hava sıcaklıklarındaki artış özellikle hazır su satışlarına olumlu yansırken, ciddi anlamda bir artışın söz konusu olduğu belirtildi.

Sıcaklıkların artmasıyla birlikle hazır suya olan ilginin de arttığını belirten esnaflar, “Hazır suya olan ilgi sıcakların artmasıyla birlikte arttı. Vatandaşın hazır suya olan yoğun talebi nedeniyle sektörde ciddi bir hareketlilik söz konusu. Her yıl olduğu gibi bu yıl da havaların ısınmasıyla birlikte hazır suya olan talep arttı. Bu artışın önümüzdeki haftalarda hava sıcaklıklarının daha fazla yükselmesiyle birlikte daha da artacağını düşünüyoruz” dediler.

Özelikle pet şişelerde satılan hazır sulara ilginin büyük olduğunu belirten esnaflar, “Elazığ’ın Sivrice’de çıkan en kaliteli suyu maalesef bir büylük firmanın markası adı altında piyasaya sürülüyor. Su bizim memleketin ancak suyun üzerindeki marka maalesef Elazığ’ı anımsatan bir isim değil. Keşke Elazığ’dan kazanan bu firma suya isim verirken memleketimizi anımsatan bir isim kullansaydı. Keşke başka illerin şişelenen sularını satacağımıza, Elazığımızın da bir marka suyu olsaydı. Hazır su piyasası gerçekten yaz aylarında ciddi ekonomik getirisi olan bir sektör. İnsanlar elinden pet şişe suyu düşürmüyor. Kimse artık musluktan su içmiyor. Zaten Elazığ’ın şebeke suyu özellikle bulunduğumuz şu aylarda hiç içilecek gibi değil. O yüzden insanlar hazır su tüketmeyi seçiyorlar” diyerek konuya farklı bir açıdan açıklama yaptılar.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZ ELAZIĞ'A TEŞRİF EDECEK
BAŞKAN YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZ ELAZIĞ'A TEŞRİF EDECEK
TUNCER’DEN ‘İSTİHDAM DESTEĞİ’ AÇIKLAMASI!
TUNCER’DEN ‘İSTİHDAM DESTEĞİ’ AÇIKLAMASI!