Advert

MHP’Lİ ADAYLAR OSB İŞÇİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

MHP’Lİ ADAYLAR OSB İŞÇİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ
MHP’Lİ ADAYLAR OSB İŞÇİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 396 kez okundu.

Neslihan ÇARIKÇI

MHP Elazığ Milletvekilli adayları, seçim çalışmalarında dur durak bilmiyor. Adaylar saha çalışmaları kapsamında Organize Sanayi Bölgesini ziyaret ederek işçilerle bir araya geldi.

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili adayları Oğuzhan Demir, Fahir Şaşmaz, Orhan Özbey, Mesut Aksan, Sami Selen,  MHP İl Başkanı Semih Işıkver ve Hazar- Sam Başkanı Prof. Dr. Bilal Çoban OSB’yi ziyaret etti.

Sanayi işçilerinin yoğun ilgisiyle karşılaşan MHP’li adaylar işçilerin sorunlarını çözme konusunda gerekli olan çalışmaları yapacaklarını belirttiler.

“MİLYONLARCA İNSANIN AÇLIK SINIRININ ALTINDA OLDUĞUNU KABUL EDİYORUZ’’

Türkiye’nin ve Elazığ’ın biriken problemlerinin farkında olduklarını belirten Milletvekili adayı Mesut Aksan, ”Sizler emekçi olan insanlarsınız alın teriyle para kazanıyorsunuz. 1600 liraya talim eden milyonlarca asgari ücretlilerden birisiniz. Rabbim öncelikle emeklerinizi boşa çıkartmasın, rabbim emeklerinizi bol etsin bereketli kılsın.  Umut ederim 1600 liraların çok daha fazla yukarılara çıkmasını ama patronlarınızın da zarar etmeden fabrikaları büyüterek genişleterek daha fazla istihdam alanı oluşturmalarını arzu ederim. Ama şundan eminim bütün iş adamlarının ayakta kalmasını sağlayan emektir. Emeğin de mutlaka karşılığının verilmesi kesinlikle arzumuzdur. Bu meyanda Milliyetçi Hareket Partisinin seçim beyannamesinde sizlere yönelik yer alan vaadini hatırlatmak isterim.  Biliyorsunuz çalışanların tamamından maaşlarından vergi kesintisi yapılır. Asgari ücretli çalışanlarımızdan da maaşlarından kesilen bir vergi kesintisi sizin kaybınızdır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak bizler eğer arzu ettiğimiz tablo oluşursa Cumhur ittifakının zaferiyle bu seçimler neticelenip ve Sayın Cumhurbaşkanı adayımız Cumhurbaşkanı seçilirse Milliyetçi Hareket Partisinin bu vaadini sizler unutmayın. Olur da biz unutursak seçilen arkadaşlarımıza hatırlatın ve takipçisi olun. Siyaset insanların duygularını istismar etme yeri değildir. Verilen vaat ve sözlerin tutulma mecrasıdır. İnşallah hem o vergi kesintisi ortadan kalkar hem de maaşlarınız yükselir. Milyonlarca insanın açlık sınırının altında olduğunu biliyor kabul ediyoruz.’’ diye konuştu.

“ASGARİ ÜCRETLİNİN MAAŞININ KARŞILIĞI CUMHURİYET ALTINI KADAR’’

Türkiye’de asgari ücretlinin bir aylık maaşının bir Cumhuriyet altınına tekabül ettiğini söyleyen Aksan, ”Bununla birlikte biraz daha meseleyi üst düzeyde değerlendirmekte fayda var.  Asgari ücretlinin aylık çalışmasının karşılığı şuan Türkiye’de bir Cumhuriyet altını kadar.  Yine milyonlarca emeklimiz şuan bir ay boyunca bir buçuk Cumhuriyet altınını almak için uğraşıyor bununda farkındayız. Özellikle 18 yaşını doldurup sigortalı kapsamda olmayan genç kardeşlerimizin şuan sağlık sigortasıyla ilgili yaşadığı problemleri de iyi biliyoruz. Türkiye’nin ve Elazığ’ımızın biriken problemlerinin hepsinin farkındayız. Şuan bu güzelim ovanın sulanmadığının da farkındayız.  10 yıla yakındır ovamızın sulanmamasının getirdiği tahribatı, işçimizin emeğinin karşılığını alamaması, 10-15 yıl önce yaklaşık 350 bin ton olan şeker pancarının bugün 35 bin tonlara kadar düştüğünün de farkındayız. Ama bugün çok daha büyük bir tehlikenin varlığını size hatırlatmak isterim. Meseleye bu bakış açısıyla bakmanızı arzu ediyorum. Bugün bu fabrikaya kilit vurulması itibariyle o 1600 TL’den de mahrum kalabiliriz. Türkiye’nin huzurunu bozulması için 15 Temmuz darbesini iştirak edenler ve TBMM’yi bombalayanlar, tankları sürenler, kurşun sıkanlar Türkiye’nin huzurunu bozmak isteyen insanlardı. Bu tehlike sadece Türkiye’deki bir takım kişinin kalkışması değildir. Türkiye ile ilgili hesapları olanlarla yerli işbirlikçilerinin birlikte organize ettikleri bir projeydi bu. Bu proje ortadan kalkmış değil. 15 Temmuz’da Milliyetçi Hareket Partisinin Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli beyefendi de o işbirlikçiler gibi ellerini ovuştursaydı fırsat bu fırsattır deyip bir hesap içerisine girmiş olsaydı bugün şu huzur ortamını yaşayabilir miydik? Sizden arzu ettiğin az önce bahsettiğim problemleri şuanlık nadasa bırakın.  Daha büyük bir tehlike kapıdayken basit meselelere kafa yormaya başladığımız an itibariyle birileri gelip bu fabrikanın kapısına kilit vurur. Yani vatan kapısına kilit vurulmaması devletimizin bekasının ve milletimizin birlik ve beraberlik probleminin yaşanmaması için 15 Temmuz darbesi öncesi ve sonrasında bu millete şunu göstermiştir. Bu ülke için devlete sadakati, devlete bağlılığı tescillenmiş olan Milliyetçi Hareket Partisini hem Elazığ’da hem Türkiye genelinde varlığının devam etmesi gerekiyor. İşte onun için size müracaat ediyoruz. Sayın Genel Başkanımızın erken seçim kararı almasının temel nedenlerinden biride millete müracaat etme durumudur. Biz size müracaat ediyoruz vicdanınıza bırakıyoruz.’’ şeklinde konuştu.

“SİZLER İÇİN SESİMİZİ DAHA GÜR ÇIKARTACAĞIZ’’

Milletvekili adayı Fahir Şaşmaz ise, ”Allah nasip eder seçilip de Ankara’ya gidersek bizim bir ticari yada birilerinin ticaretini zenginleştirmek gibi bir planımız olmayacak. Biz bütün mesaimizi Elazığ’a harcayacağız. Gerekirse kavga edeceğiz, gerekirse sesimizi gür çıkartacağız. Bütün mesaimizi Elazığ üzerine harcayacağız çünkü bizim derdimiz Elazığ’dır’’ dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZ ELAZIĞ'A TEŞRİF EDECEK
BAŞKAN YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZ ELAZIĞ'A TEŞRİF EDECEK
TUNCER’DEN ‘İSTİHDAM DESTEĞİ’ AÇIKLAMASI!
TUNCER’DEN ‘İSTİHDAM DESTEĞİ’ AÇIKLAMASI!