Advert

ALPAY: BU SEÇİM YÜZYILIN SEÇİMİ

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, Elazığ Muhtarlar Derneği’ni ziyaret etti.

ALPAY:  BU SEÇİM YÜZYILIN SEÇİMİ
ALPAY:  BU SEÇİM YÜZYILIN SEÇİMİ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 326 kez okundu.

MUHTARLAR DERNEĞİ’NDE MUHTARLARLA BİR ARAYA GELEN ALPAY:

BU SEÇİM YÜZYILIN SEÇİMİ

 

Ziyarette konuşan Elazığ Muhtarlar Derneği Başkanı Alpay Altan, “Sayın Bakanım ilimize her geldiğinde gerçekten özveriyle bize vermiş olduğu muhtar arkadaşlarıma vermiş olduğu değerden dolayı kendilerine özellikle teşekkür ediyorum. Bildiğimiz üzere ülkemize ve ilimize gerçekten ciddi bir çalışmalarınız oldu. Bundan sonra da olmaya devam ediyor. İlimizde bir Milli Savunma Bakan Yardımcısı olması bizi gerçekten gururlandırır ve gurur duyuyoruz bu konuda. Bu konuda da biz size güveniyoruz. Sizlerle beraber önceki dönemde çalıştık. Gerçekten ilimizde ciddi bir çalışmanız, ilimiz için kalkınması ve daha güzel bir il olması yönünde gerçekten çok ciddi bir çalışmanız oldu. Bu konuda da teşekkür ediyorum size. Bizi bu ortamda bir araya getirdiğiniz için şahsımdan muhtar arkadaşlarım adına size teşekkür ediyorum. Bu seçim arifesinde ilimizde bulunmanız kendi partiniz için bir aday olmaksızın çalışmanız gurur verici bir şey” ifadelerini kullandı.

Muhtarlar Yardımlaşma Dayanışma Başkanı Murat Gülbasan ise, “Biz muhtarlar olarak da Sayın Cumhurbaşkanımızın yanındayız her zaman. Bugün eğer Elazığ’da veya Türkiye’de muhtarların bir değeri varsa bunun yüzde 80’i, 90’ı Sayın Cumhurbaşkanımızın bizlere sahip çıkmasından, bizleri gündeme getirdiğinden dolayıdır. O nedenden dolayı Elazığ Muhtarlar Dayanışma Derneği olarak Cumhur İttifakı’na sonuna kadar destek veriyorum. Destek vermeye de devam edeceğiz. Tabi Cumhurbaşkanımızın başkanlık yapabilecek kapasitesi gerçekten çok yüksek. Ülkemiz çok sıkışmış bir bölgede. Yani bu bölgede bisiklet sürüp de cumhurbaşkanlığı, başkanlık yapacak durum mümkün değil. İnanıyoruz ki Sayın Cumhurbaşkanımız gerçekten çok büyük bir oy alarak ilk turda hiç sıkıntı olmadan başkanımız olacaktır. Biz muhtarlar olarak da elimizden ne geliyorsa Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsına sonu kadar çalışıyoruz ve destek vermeye de devam ediyoruz. Ben sizin de bu çalışmalara katıldığınız için gerçekten sizi tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpay da, “Muhtarlar çok özel görev yapan insanlar. Gerçekten toplumun en temel taşı olarak muhtarlar öne çıkıyor. Vatandaşla doğrudan teması olan, vatandaşın sorunlarını ilk etapta dinleyen, izleyen, zaman zaman onlardan gelen feryatlarla, tepkilerle de baş başa kalan bunu göğüsleyen bu profili gerçekten çok kıymetlerce görev yapan arkadaşlarımızsınız. Ben hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Allah razı olsun. Zor şartlarda görev yapıyorsunuz. Sayın Cumhurbaşkanımız biliyorsunuz sizlerle birlikte özellikle bir araya gelme gibi bir özel süreçler başlattı ve bu vesileyle de Elazığ’da çok sayıda muhtar arkadaşımız Cumhurbaşkanımızın misafiri oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşım dediği ve size özel önem verdiği yerde bize düşen de Sayın Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşı bir talebesi olarak bu konuda yapmamız gerekeni yapmaktır. Demin değerli başkanımızın ifade ettiği gibi milletvekili olduğum söyleniyordu. Sonrasında da rejimi önemsedik. Hep değerli bulduk ve yaptığınız çalışmalara katkı sağlamaya çalıştık. Sizlerden gelen talepleri imkanlarımız imkanlarımız gücümüz yettiğince karşılamaya gayret ettik ve bundan sonraki süreçte de bu talepleri imkanlar usulüyle karşılama devam edeceğiz. Ve yasal zemin içerisinde hukuki sınırlar içerisinde yaptığımız her işin de yanında olacağız. 24 Haziran genel seçimleri var. Hem cumhurbaşkanı seçimi hem de parlamento seçimleri yapılacak. Cumhurbaşkanı hükümet sistemi 16’ncı referandumuyla artık hayata geçmiş olacak. Burada yapılması gereken tabi çok önemli değerlendirmeler var. Bu seçim yüzyılın seçimi. Şüphesiz her seçim önemli, şüphesiz her seçim dikkate değer ve her seçimde biz milletvekili adayı oluyoruz ya da aday adayı olduğumuz dönemlerde de seçimlerle ilgili değerlendirme yaparken işte aman bu seçim kritik seçim, bu seçim gerçekten önemli dedik. Gerçekten öyle olduğu için ifade etmiştik. Fakat bütün dünya biliyor ki bütün Türkiye biliyor ki 24 Haziran’da yapılacak seçimler yüzyılın seçimleri. Çünkü Türkiye tarihi bir kritik eşiğe gelmiş durumdadır. Türkiye terörle mücadelesine büyük başarısıyla devam ettiler. Siyasal istikrarını ekonomik büyümesiyle birlikte kararlılıkla devam ettiler” dedi. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZ ELAZIĞ'A TEŞRİF EDECEK
BAŞKAN YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZ ELAZIĞ'A TEŞRİF EDECEK
TUNCER’DEN ‘İSTİHDAM DESTEĞİ’ AÇIKLAMASI!
TUNCER’DEN ‘İSTİHDAM DESTEĞİ’ AÇIKLAMASI!