Advert

BULUT’TAN ULUOVA SULAMA PROJESİ AÇIKLAMASI

BULUT’TAN ULUOVA SULAMA PROJESİ AÇIKLAMASI
BULUT’TAN ULUOVA SULAMA PROJESİ AÇIKLAMASI İRFAN ARSLAN
Bu içerik 401 kez okundu.

24 Haziran seçimleri öncesi Adalet ve Kalkınma Partisi Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, seçim gezilerine aralıksız devam ederken, Uluova Sulama Projesi hakkında da önemli açıklamalarda bulundu.

Çağlar (Sarpulu) sulama alanında incelenme yapan Milletvekili Bulut’a Elazığ Ziraat Odası Başkanı İbrahim Hacıoğulları, Pancar Kooperatif Başkanı Feridun Ergin ve yöre muhtarları da eşlik etti.

“Uluova Sulama Projesini yerinde incelemek için bugün buradayız” diyerek sözlerine başlayan Bulut sözlerini şöyle sürdürdü: “Projenin tamamı sona erdiğinde belki de şehir hastanesini geride bırakacak bir yatırım olacak. Eski tabirle 580 trilyonun üzerinde bir yatırım.  Bunu çiftçimize yük olmasın diye güneş enerji sistemlerimizle desteklediğimiz zaman daha anlamlı olacak ve inanıyorum ki Elazığ’ın gelmiş geçmiş en büyük yatırım olacak.

 

EN KISA SÜREDE TAMAMLANMASINI HEDEFLİYORUZ

 

İlk etapta ilgili çalışmalar başladı toplamda 23 bin 700 hektarlık bir alan sulanacak ve ilk olarak 13-14 bin hektarlık alanın sulaması için ihale çalışmaları tamamlandı. Bunun toplam ihale bedeli yanlış hatırlamıyorsam 283 milyon. Özel üretim CPP boruları sahaya indirdik ve bunların döşeme işlemlerine yakın bir zaman da başlanacak. Normal şartlarda başlardık ama çiftçilerimizin mağdur olmaması adına bir süre beklememiz gerekiyor.  En kısa sürede tamamlamak gayesindeyiz.

Şu an buradaki yatırımın bedeli bile sadece 7 milyon dolayında ve bu yatırım sayesinde on binlerce aile yeniden üretim yapmaya başlayacak. Sayın Başbakanımız Elazığ’a geldiğinde bunun projesi ve ihalesi yapılmış olmasına karşın öncelikli yatırımların arasına alınmasını kendisine ilettik. İki pompa istasyonuyla birlikte döşeme işleminin yapıldığı yerlere su vermeyi planlıyoruz. Hayırlı olacağını düşünüyorum ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

26. dönem milletvekili arkadaşlarımızla bu proje içim gerçekten yoğun bir efor sarf ettik çünkü bunun önemini çok iyi biliyoruz. Bu sadece Elazığ için değil tüm Türkiye için önemli bir proje, Çukurova bölgesinden sonra en fazla sebze yetiştirilen bölge Elazığ. Bunu sebze halini ziyaret ettiğimiz de oradaki esnaflarımız bizlere iletti, bu proje Elazığ’ın kalkınmasında önce olacak yatırımlardan bir tanesi” diye konuştu. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZ ELAZIĞ'A TEŞRİF EDECEK
BAŞKAN YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZ ELAZIĞ'A TEŞRİF EDECEK
TUNCER’DEN ‘İSTİHDAM DESTEĞİ’ AÇIKLAMASI!
TUNCER’DEN ‘İSTİHDAM DESTEĞİ’ AÇIKLAMASI!