Advert

MAHALLELER MHP’Lİ ADAYLARI BAĞRINA BASIYOR

MAHALLELER MHP’Lİ ADAYLARI BAĞRINA BASIYOR
MAHALLELER MHP’Lİ ADAYLARI BAĞRINA BASIYOR İRFAN ARSLAN
Bu içerik 1805 kez okundu.

Neslihan ÇARIKÇI

24 Haziran seçimleri kapsamında saha çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Milliyetçi Hareket Partisi adayları Abdullahpaşa ve Rüstempaşa mahallelerinde vatandaşlarla kucaklaştı.

Milletvekili adayları Oğuzhan Demir, Fahir Şaşmaz, Prof. Dr. Orhan Özbey, Mesut Aksan, Sami Selen, MHP İl Başkanı Semih Işıkver, Kadın Kolları Başkanı Sema Tunç ve ülkü ocağı teşkilatının mensupları ilk olarak Abdullahpaşa mahallesindeki vatandaşlarla bir araya geldi.

“SANDIKLARA SAHİP ÇIKALIM’’

Pazar günü yapılacak olan seçimlerde ülkücü hareketin tarihinde almadığı oyu bu seçimde alacaklarını dile getiren MHP İl Başkanı Semih Işıkver,”Benim Abdullahpaşa’da 20-25 senelik kardeşlerim var. Daha ortaokul öğrencisiyken ülkü ocaklarına beraber gidip geldiğim kardeşlerim var. Biliyorsunuz partimize yönelik bir operasyon yapılmıştı. Allah’a şükürler olsun Abdullahpaşa, üzerine yüklediğimiz sorumluluğun da hakkını verdi. Onlara olan güvenimi de boşar çıkarmadı.  Ben sizlerin huzurunda Abdullahpaşa mahalle teşkilatına teşekkür ediyorum. Bizleri böldüklerini zannettiler, parçalandık zannettiler, bir daha bunlar teşkilat kuramaz zannettiler. Ama daha güçlü bir şekilde teşkilatlarımızla ayaktayız. Çok hızlı bir şekilde seçime gidiyoruz. Pazar günü Allah nasip ederse ülkücü hareketin tarihinde almadığı oyu alacağız. Bunu sadece bir temenni olarak kabul etmeyin, şükürler olsun ki imkânlarımız var iki tanede anket yaptırdık üçüncüsünün de sonuçları toparlanıyor şuanda. Allah’ın izniyle neyle karşılaşacağımızı biliyoruz, yalnız sandıklara sahip çıkmamız lazım. Abdullahpaşa’dan köylere sahip çıkacak, ilçelere sahip çıkacak gönüllüler istiyorum. Gönüllüler ordusuna katılın. Ben size inanıyorum bundan öncede inandım inancımı boşa çıkarmadınız. Sizler için ne kadar dua etsem sizler gibi dava arkadaşlarım var diye ne kadar şükretsem azdır. Allah hepinizden razı olsun.’’ şeklinde konuştu.

“24 HAZİRAN SEÇİMLERİ BEKA, KADER VE VEFA SEÇİMİDİR’’

24 Haziran seçimlerini üç başlık altında değerlendirdiğini belirten MHP Milletvekili adayı Fahir Şaşmaz, ”Malumunuz olduğu sürece seçime dört gün kaldı. Yaklaşık 40 gündür seçim faaliyetlerini sürdürüyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak diğer bütün partilere örnek olacak şekilde israf etmeden isimler üzerinden, şahıslar üzerinden siyaset yapmadan çalışmalarını sürdürdü. Seçim çalışmalarımız Elazığ’ın genelinde takdire şayan bir hale geldi. Özellikle Elazığlı hemşerilerimizin özüne döndüğüne dair, Milliyetçi Harekete döndüğüne dair çok kuvvetli izlenimlerimiz var. Elazığ’ın izniyle bu seçimde bütün Elazığ görecek ki Milliyetçi Hareket Partisine Elazığlılar oy verecek ve Elazığ özüne dönecektir. Özellikle ramazan ayı boyunca israftan kaçındık, fakat diğer partilere baktığımızda milyonların sokaklara atıldığını gördük. Bayraklar için, seçim otobüsleri gibi şeylerden dolayı milyonlarca lira israf ediliyor. Keşke bu paraları böyle harcayacaklarına ihtiyacı olan vatandaşlara hayır etselerdi keşke. Değerli hemşerilerim bu seçimi ben üç başlık altında değerlendirmek istiyorum. Bir beka seçimi, iki kader seçimi,  üç vefa seçimi. 15 Temmuz sürecinde ve önceki durumlarda gördüğümüz gibi haçlı zihniyetiyle Almanya’sı, Amerika’sı, Avusturya’sı, İngiltere’si dört bir koldan ve bunların yandaşları PKK’sı, DEAŞ’ı, FETÖ’sü hep birlikte ülkemize saldırdıkları dönemde 1071 yılında girdiğimiz bu topraklardan bizleri atmak için neler yaptığını gördünüz. Bu nedenle ülkenin ferahı, bekası ve huzuru için sandık başına giderken lütfen elinizi vicdanlarınıza koyarak düşünün. Ve o nispette bir oy kullanın. Kader seçimi diyorsunuz, insanlar toplumlarda kaderlerini kendileri yazar özellikle yurdumuzda olduğu gibi Bosna’da, Azerbaycan’da, Bakü’de, Karadağ’da, Suriye’de, Türkmen ovasında ve dünyanın her yerindeki Türk ve İslam dünyası insanları dikkatle Türkiye’deki seçim sonuçlarına bakıyor. Bu insanları mağdur etmemek için elini Allah’a açıp yalvaran Türkiye’nin ferahı, feraseti ve dünya lideri olması için dua eden insanları geri çevirecek miyiz?  15 Temmuz darbe girişiminden sonra sayın liderimiz Devlet Bahçeli beyefendi darbe gecesi ve sonrasında hiçbir şart ve protokol yapmadan önce vatanım, sonra partim ülküsüyle devlet için, ülkenin bekası için taşın altına elini koyan Sayın Bahçeli’ye bir vefa seçimidir. Güçlü Türkiye istiyorsak güçlü ülkenin teminatı Milliyetçi Hareket Partisidir. Elazığ’da hizmet istiyorsak, Elazığ’da sesini Ankara’da gür çıkartacak vekiller istiyorsak oylarımızı Milliyetçi Hareket Partisine verelim oylarımıza sahip çıkalım.’’ ifadelerini kullandı.

“YENİ SİSTEME KARŞI ÇIKANLAR ZEYTİN DALI HAREKÂTINI ÇEKEMEYENLERDİR’’

MHP Milletvekili Sami Selen ise, “Yeni sistem kutlu bir dirilişin devamlı bir yükselişidir. Yeni sisteme karşı çıkanlar Zeytin Dalı harekâtını çekemeyenlerdir. Mesele Türkiye’dir. 24 Haziran’ın telafisi yoktur. 24 Haziran’dan sonra yeni bir Türkiye zaferine hep beraber erişeceğiz. Milletimizin sorunlarını da hep beraber çözeceğiz. Biz düşmana Anadolu’yu dar eden imanız, Türk milleti inkar edilebilecek bir kalabalık değildir. Cumhur ittifakı Türkiye’nin bekasıdır.’’ diye konuştu.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili adaylarının mahalle ziyaretlerinin ikinci durağı ise Rüstempaşa Mahallesi oldu. Rüstempaşa sakinleriyle bir araya gelen adaylar yoğun ilgi ile karşılandı.

24 Haziran seçimleri kapsamında çalışmalarını sürdüren MHP milletvekili adayları Oğuzhan Demir, Fahir Şaşmaz, Prof. Dr. Orhan Özbey, Mesut Aksan, Sami Selen ve İl Başkanı Semih Işıkver Rüstempaşa mahallesinde mahalle halkıyla kucaklaştı.

‘’RÜSTEMPAŞA MAHALLESİ TERÖRE KARŞI BİR KALE VAZİFESİ GÖRMÜŞTÜR’’

Yiğitlik mertlik denilince akla ilk gelen mahallelerden birinin Rüstempaşa olduğunu belirten MHP adayı Oğuzhan Demir, “Paşaların paşası Rüstempaşa deyince yiğitlik, mertlik akla gelir. Allah nasip eder bizde Milletvekili seçilirsek Rüstempaşa’nın birçok masrafını karşılamak bizim boynumuzun borcu olsun. Küçükken bana Rüstempaşa neresi diye sorduklarında bilmiyordum. Rüstempaşa neresi dediklerinde Zaza Mahallesinde oturuyorsunuz, orası Zaza Mahallesi diyorlardı. Bizde bilmiyoruz o zaman Zaza’nın ne olduğunu. Yurtbaşı doğumluyum. O zaman bizim köy fazla göç almamış, Zaza arkadaşlarımız henüz yok.  Daha sonra öğrendik ki Zazalar kahraman Alp Er Tunga’nın soyundan olan Saka Türklerinden gelen birbirinden kıymetli birbirlerinden değerli olan, zalime çekilmiş kirman kılıcı gibi birbirlerinden kıymetli insanlar. Rüstempaşa geçmişte Milliyetçi ülkücü harekete birbirinden değerli kişiler yetiştirmiş olan, halen o değerlere sahip ve Milliyetçi Hareket Partisinin kalesi denilebilecek bir mahalledir. Rüstempaşa mahallesi teröre karşı bir kale vazifesi görmüştür. Rüstempaşa mahallesinden hepsi birbirlerinden özel efsane isimler gelmiş geçmiş. Yiğitlik denilince Elazığ’da biz Rüstempaşayı, Rüstempaşalıyı tanıyoruz. Gözümüzü burada açtık, burada büyüdük, buradaki arkadaşlarımız sayesinde bir yerlere gelebilmişsek bizi de getirebildilerse ne mutlu bizlere ne mutlu sizlere ki bugün huzurunuzda iki tane evladınıza sahip çıkmışsınız hepiniz sağ olun var olun. Seçime artık birkaç gün kaldı. Mahallelerinden özellikle bu üç günde ulaşabilecekleri tüm akrabalarını Milliyetçi Hareket Partisine oy vermeleri yönünde telkinde bulunmalarını, oy günüde kendileri başta olmak üzere oy verme ihtimali olan herkesi bir şekilde sandığa yönlendirmelerini ve sandıklarda bir nefer gibi Milliyetçi Hareket Partisinin hakkını savunmalarını istiyoruz. Sandık seçimin namusudur, seçimin namusuna sahip çıkacaksınız ki bir gün sora olacak Cumhur ittifakının doğuracağı Cumhur iktidarında da bizim elimiz güçlü olsun ki sizin hakkınızı yedirmeyelim. Hak ettiğimiz her şeyi de vaktinde zamanında alabilelim. Onun için sizlerin bize güç vermesi lazım bizlere nefes olun, güç olun bize. Bizleri sandıktan birinci parti olarak çıkarın. Yüzümüz ak alnımız açık bir şekilde Milletvekili olarak Ankara’ya gönderin.’’ diye konuştu.

“RÜSTEMPAŞA SPOR’U 3.LİGE ÇIKARTMAK İÇİN HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ’’

MHP’nin iktidar olması halinde Rüstempaşaspor’a ciddi destekler vereceklerini söyleyen MHP Milletvekili adayı Prof. Dr. Orhan Özbey, ”Bu mahalleyi Zaza mahallesi olarak bilirim. Daha sonra Zaza mahallesinin yiğitleriyle ülkü ocaklarında tanıştım. Bu mahallenin bir şehidi var ülkücü şehidimiz var Sabahattin Güler. Ona yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Zaza mahallesi bizlere güç vermektedir. Allah Zaza mahallesinin yiğit ülkücülerinden razı olsun. Bu davaya her zaman güç verdiler, bugün de Milliyetçi Hareket Partisine güç vermektedirler. Allah güçlerini daim etsin. Biz onlarla daha güçlü olacağız. İnşallah 24 Haziran akşamı iktidar olarak Allah nasip ederse bu mahallenin takımı olan Rüstempaşa sporu MHP’nin desteğiyle söz verip sözünde durmayanlar gibi değil MHP’nin desteğiyle biz bunu hiçbir zaman söylemedik ama büyük bir ihtimalle çok güçlü sponsorlarla Rüstempaşa Spor’u 3.lige çıkartmak için elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz. Bize hep soruyorlar milletvekili olduğunuzda selamı sabahı kesecek misiniz, sizlerde ulaşılmaz olacak mısınız diyorlar. Biz dün neysek yarın öyle olacağız. Sizlere hizmetkar olmak için varız. Bu yoldan sapacaksak Allah hiçbirimize nasip etmesin’’ ifadelerini kullandı.

“15 TEMMUZDAKİ TEHLİKE GEÇİŞTİRİLMİŞ DEĞİLDİR’’

Ülkücü kadrolarının ülkenin mevcut olan problemlerinin farkında olduğunu dile getiren MHP Milletvekili adayı Mesut Aksan ise, ”Bu vatan 15 Temmuz’da genel merkezine dönüp genel merkezinin bütün ışıklarını yakıp son nefes ve son nefere kadar darbeye karşı direnen Devlet Bahçeli, Başbuğ Alparslan Türkeş ve ülkücülerindir.  Bu vatan Türkiye sevdalılarınındır. Bu vatan seksen öncesi şehit olan Sabahattin Güler’lerindir.  24 Haziran seçimleri bizim açımızdan Türklüğün bekası, mukadderatı, yaşam savaşı, onurlu bir geleceğin, müreffeh bir hayatın seçim mücadelesidir.  Bu ülkenin ciddi ekonomik sorunları olduğunu kabul ediyorum, bu ülkenin milyonlarca emeklinin durumunun vahim olduğunu biliyorum. İşçinin yaşama koşullarının iyi olmadığını biliyorum, bu ülkede öğretmenlerimizin, sağlık çalışanlarının sıkıntılarını biliyoruz, polislerimizin askerlerimizin yaşadığı sıkıntıları da biliyoruz. Şunu da biliyoruz ki ülkücü kadrolar dün, bugün ve yarın karşılaşacağı problemleri tek tek fazlasıyla bütün meselelere vakıftır. Ama tehlike kapıdadır. 15 Temmuzdaki tehlike geçiştirilmiş değildir. Afrin operasyonu boşuna yapılmış değildir. Cerablus’da vatan evlatları boşuna şehit olmuş değildir.  Türkiye, Fas, Tunus ve Cezayir, Irak, Suriye ve Mısır başta olmak üzere kıskaca alınmak istenen Türk devletinin ta kendisidir. Mukadderatına prangalar vurulmak istenen, Türk milletinin ta kendisidir.  Bugün cebimizi düşünme günü değildir. Şunu unutmayınız ki dünyayı size tapulasalar, al bayrağın yerine başka bir bayrağın altında yaşamaktansa gök girsin kızıl çıksın.’’ ifadelerini kullandı.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZ ELAZIĞ'A TEŞRİF EDECEK
BAŞKAN YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZ ELAZIĞ'A TEŞRİF EDECEK
TUNCER’DEN ‘İSTİHDAM DESTEĞİ’ AÇIKLAMASI!
TUNCER’DEN ‘İSTİHDAM DESTEĞİ’ AÇIKLAMASI!