Advert

DEMİR: ARTIK ŞAİBELİ BİR VEKİLİMİZ VAR

DEMİR:  ARTIK ŞAİBELİ BİR VEKİLİMİZ VAR
DEMİR:  ARTIK ŞAİBELİ BİR VEKİLİMİZ VAR İRFAN ARSLAN
Bu içerik 1552 kez okundu.

“MİLLETVEKİLLİĞİ HAKKIMIZ İTTİFAK ORTAĞIMIZ OLAN PARTİ TARAFINDAN GASP EDİLMİŞTİR” DİYEN DEMİR:

ARTIK ŞAİBELİ BİR VEKİLİMİZ VAR

 

Neslihan ÇARIKÇI- Adile DOĞAN

24 Haziran'da yapılan 27. dönem milletvekili seçimlerinde Elazığ’dan Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Adayı olan Oğuzhan Demir basın mensuplarıyla bir araya gelerek açıklamalarda bulundu.

Düzenlenen basın toplantısına MHP İl Başkanı Semih Işıkver, Merkez İlçe Başkanı Rıdvan Kaya, Kadın Kolları Başkanı Sema Tunç, İl Başkan Yardımcısı Mustafa Dilek ve çok sayıda partili katıldı.

Demir, “24 Haziran erken genel seçimleri ve cumhurbaşkanlığı seçimleri yapıldı ve sonuçları itibari ile MHP’nin de taraf olduğu Cumhur İttifakı 350’ye yakın milletvekili ile mecliste çoğunluğu sağladı, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ilk turda seçilerek yeni bir süreç başlamış oldu. Hem ülkemize hem de milletimize hayırlı olsun. İlimizde de partimize ve şahsıma oy veren, destek olan 48 bine yakın seçmenimize ne kadar teşekkür etsem azdır. Onlar bizi Elazığ’ın milletvekili olarak seçtiler. Ama sandıkların adil şekilde sayılamaması nedeniyle vekilliğimiz şaibeli bir şekilde elimizden alındı” dedi.

Seçmenden helallik isteyen Demir, “Onlar bizi vekil seçtiler, biz onların verdiği vekalete sahip çıkamadık. Kendilerinden şahsım ve teşkilatım adına özür diliyorum. Haklarını helal etsinler. Ama Allah kerimdir. Bizde bir söz vardır: Yiğit düştüğü yerden kalkar, Allah nasip eder ilerleyen süreçte ama şahsım ama partimden herhangi bir kişi bize verilen vekaleti muhakkak alır ve layıkıyla da yerine getirir. Adaylığım sürecinde cumhur ittifakı ruhuna aykırı hareket etmemek şartıyla gittiğimiz her yerde partimizin üstlendiği misyonu anlattık, bize verilen vazifeyi hakkıyla yerine getirdik. Seçim sonucu itibari ile normalde seçilen bir milletvekili iken yurtdışı oyların hesaba katılması ile sonuç değişmiş, sandık sonuçlarına yaptığımız tüm itirazlar reddedilmiştir. Elazığ şaibeli bir milletvekilini meclise göndermiştir. Yapacak bir şey kalmamıştır. İlerleyen süreçte MHP Elazığ’da hak ettiği yere muhakkak ki gelecektir” diye konuştu.

 

'SÖZDE ÜLKÜCÜLER 41 YILLIK HAYALİ GERÇEKLEŞTİRDİLER'

 

İYİ Parti'yi hedef alan Demir, “Bizden ayrılarak farklı bir partiye geçen arkadaşlarımız, özellikle ülkücü söylemle bize oy vermesi muhtemel olan, geçmişte birlikte yol yürüdüğümüz arkadaşlarımıza ısrarla üzerine basa basa söylediklerimize rağmen yeni kurulan partiyi desteklemeleri neticesinde Elazığ’da farklı bir seçim sonucu meydana gelmiştir. 41 yıldır ilimizde sol partiye verilmeyen milletvekilliğini eskiden ülkücü kardeşlerimiz olan şimdi ise yeni kurulan partinin mensupları olan arkadaşlar göz göre göre vermiştir. 41 yıldır Elazığ’da seçilemeyen CHP, milletvekili çıkarmış, 2011-2015 yılları arasında haksızlığa uğramalarının en büyük sebebi olarak listede birinci sırada olan milletvekilinin seçilmesine sebep olmuşlardır. Kendilerini vicdanlarıyla baş başa bırakıyoruz. Bundan sonraki süreçte umarım hatalarını anlar, yaptıklarından pişmanlık duyar ve dönmesi gereken yere dönerler” şeklinde konuştu.

 

'NEYE SEVİNDİKLERİNİ ANLAYAMADIM'

 

24 Haziran akşamının farklı bir akşam olduğunu ifade eden Demir, Ak Partili milletvekillerinin neye sevindiklerini anlayamadığını belirterek, “Seçim sonuçları daha kesinleşmeden akşam saat 21 itibari ile ittifak ortağı olduğumuz Adalet ve Kalkınma Partisi ilimizde sevinç kutlamaları yaptı. Neye sevindiklerini ben anlayamadım. O saat itibari ile seçim sonuçları 4 Ak Parti, 1 CHP olarak görünüyordu. Bizim seçim kampanyamız süresinde üzerine vurgu yaptığımız Cumhur İttifakı'nın 5-0 yaparak tüm milletvekillerini çıkarmasıydı. Onlar kendilerine oy istedi biz Cumhur İttifakı'na oy istedik. Gürsel beyin şahsına sözümüz yoktur. Tekrar şehrimize milletvekilliği hayırlı olsun. Ama zihniyet itibari ile sol görüşlü bir partinin ve milletvekilinin şehrimize kazandıracağı hiçbir şey yoktur. Uzun yıllar verdiğimiz mücadeleyi yine bizden gözüken arkadaşlarımızın oyları nedeniyle kaybetmiş olduk. Tabi AKP’li arkadaşlarımın neye sevindiklerini anlayamadım. Acaba ittifak dışındaki ismin MHP’li olmadığı tescillendiği için mi sevindiler? Sandıkların %47‘si açılmış ve daha %53’ü işlenmemiş oy oranı varken ve bu sonuçlara göre de 3 AKP, 1 MHP ve 1 CHP olarak görülüyor. Bu sonuçlar saat 2’ye kadar böyle devam etti ve yurtdışı oylarının gelmesiyle sonuçlar değişti fakat buna rağmen akşam 9 itibariyle parti tarafından kutlama yapmaya başlandı. Daha yurtdışı oyları bile gelmeden kutlama yapmaya başlamış ve kamuoyunu yanlış yönlendirmiştir”dedi.

”Mazlumun güç alacağı gün zalimin zulmettiği günden korkunç olacaktır”diye devam eden Demir, “24 Haziran’da başlayan mücadelemiz 2 Temmuz'a kadar devam etti. 2 Temmuz’da YSK’nın son itirazları reddetmesinin ardından bu süreç bitmiştir ve Elazığ’a şaibeli bir milletvekili kazandırmıştır. Her ne olursa olsun ittifak ortağımızdır. İlk üç milletvekili şaibeli olsa da hayırlı olsun. Ben onun yerinde olsam şaibeli bir milletvekili olacağıma sandıkları açtırır oyları saydırır ve şerefimle yaşamayı tercih ederdim. Onlar bu davranışı gösteremediler. Biz mezarda düz yatabilmek için dik gezen insanlarız. Ülkücü duruşumuzda taviz olmayacaktır. Zulme ve güce boyun eğmez Oğuzhan Demir bundan sonra da eğmeyecektir” ifadelerini kullandı.

 

'BOZKURTLAR AYAĞA KALKMIŞTIR'

 

“Bozkurtlar ayağa kalkmıştır” şeklinde konuşan Demir, ”Attığımız her adımda nefesinizi ensenizde hissedin, yaptığınız en ufak bir yanlışta sizi rezil rüsva ederiz ama yapılan her hayırlı işte de destekleyeceğiz. Değil bir milletvekilliğini bin milletvekilliği genel başkanımızın tırnağına kurban ederim" dedi.

Demir şunları söyledi: “Bu süreç itibari ile genel başkanımızın ve partimin emrinde, ideoloji ve duruşumdan bir milim sapmayacağımı herkes bilsin. Bizim CHP, İYİ Parti, Ak Parti kadar sermayemiz yoktu. Bizim Ak Parti gibi devlet üzerinde gücümüz yoktu. Tüm olumsuz şartlara rağmen ülkücü camia olarak birlik ve bütünlük içerisinde %95 başarılı, %5 gibi bir başarısızlıkla seçimi tamamladık. Maalesef ki bu başarısızlık oranı ile bir milletvekilini elimizden kaçırdık. Nerede hata yaptıysak oturup tespit edeceğiz. Genel seçimler artık bitmiştir. Ondan alacağımız derslerle yerel seçimlere daha iyi hazırlanıp gerekeni yapacağız. Maalesef hakkımız olan milletvekilliği ittifak ortağımız olan parti tarafından gasp edilmiştir. Bana göre Elazığ’ın 5 değil 4 milletvekili vardır, biri de şaibelidir. Kendisini normal seçilmiş bir milletvekili olarak görmesin. Şaibeli vekil görev süresi boyunca bu şaibenin altında ezilecektir.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OTOMOBİL İLE OTOBÜSÜN ÇARPIŞMA ANI KAMERADA
OTOMOBİL İLE OTOBÜSÜN ÇARPIŞMA ANI KAMERADA
ZÜLFÜ BAL KANAL 23’TE
ZÜLFÜ BAL KANAL 23’TE