Advert

BAŞKAN VEKİLİ EREN: YÖNETİM KURULU BİREYSEL OYUNA DÖNÜŞTÜ

Yönetimde başkan vekili olarak görev yapan Feti Ahmet Eren, istifa ettiğini duyururken, "Ne yazık ki Sayın Başkanımızın tek başına aldığı kararlardan dolayı, Elazığspor Yönetim Kurulu 'kurul' hüviyetini tümüyle yitirmiş, bireysel bir oyun alanı haline dönüşmüştür" dedi.

BAŞKAN VEKİLİ EREN:  YÖNETİM KURULU BİREYSEL OYUNA DÖNÜŞTÜ
BAŞKAN VEKİLİ EREN:  YÖNETİM KURULU BİREYSEL OYUNA DÖNÜŞTÜ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 771 kez okundu.

ELAZIĞSPOR'DAKİ GÖREVİNDEN İSTİFA EDEN BAŞKAN VEKİLİ EREN:

YÖNETİM KURULU BİREYSEL OYUNA DÖNÜŞTÜ

 

Eren KAYA

Elazığspor’daki istifa kervanına bir isim daha katıldı. Yönetimde başkan vekili olarak görev yapan Feti Ahmet Eren, sürpriz bir kararla istifa ettiğini duyurdu. Eren, yaptığı açıklamada, "Ne yazık ki Sayın Başkanımızın tek başına aldığı kararlardan dolayı, Elazığspor Yönetim Kurulu 'kurul' hüviyetini tümüyle yitirmiş, bireysel bir oyun alanı haline dönüşmüştür" ifadelerini kullandı.

Eren’in açıklaması şöyle: "Elazığsporumuzun gerek sportif gerek kurumsal yönetim anlamında ciddi sorunlar yaşadığı bir dönemde bireysel bilgi, beceri ve deneyimlerimiz ile kulübümüze fayda sağlayabileceğimizi düşünerek aday olduk. Sayın Başkan Hacı Murat Yümlü ile ekonomik ve sportif yönetim, altyapı, profesyonel izleme komitesi ve kurumsallaşma gibi konularda seçim öncesi bir araya geldik. İzlenecek yollar konusunda görüşerek hemfikir kaldığımız çalışma prensiplerini belirledik. Bu doğrultuda da kendisinin kurduğu yönetim ekibinde, ben de daveti üzerine yer aldım.

Kısa zamanda önemli transfer çalışmaları gerçekleştirdim. Bu süreçte hocamızı, başkanımızı ve yönetimdeki arkadaşlarımıza gerekli bilgi paylaşımında bulundum. Geçen seneki futbolcuların alacaklarını ödemek için futbolcularla iletişime geçtim.

Ne yazık ki göreve başladıktan kısa süre sonra üzerinde uzlaştığımız yönetim anlayışının tam tersine bir tarz ile yine üzerinde anlaşılmış prensiplere aykırı birçok uygulama ile karşılaştım. Birebirde ve yapabildiğimiz kadarıyla bu yönetim tarzının uygunsuzluğunu çok defalar dile getirmeme rağmen duruma bir çözüm üretme çabam sonuçsuz kaldı.

 

'YÖNETİM KURULU 'KURUL' HÜVİYETİNİ YİTİRDİ'

 

Çözüm için elimden gelen çabayı harcadım, sayın delegelerimizin bizlere olan inancı ile verdiği oyların gereği olarak, kulübümüzün geçtiği finansal ve idari hassas süreci gözetip bu sıkıntılı yaklaşımın çözümü için yönetimde kalıp, elimden geldiğince çaba harcamaya çalıştım.

Ne yazık ki gelinen noktada kurumsallaşma, şeffaflık, ortak kültür iddiamızı bu yönetim tarzı ile daha fazla ilerletemeyeceğimiz ortadadır. Artık 'temsili' yönetim kurulu üyeliğimin de pek bir anlamı kalmadığını üzülerek görmüş durumdayım. Ne yazık ki Sayın Başkanımızın tek başına aldığı kararlardan dolayı, Elazığspor Yönetim Kurulu 'kurul' hüviyetini tümüyle yitirmiş, bireysel bir oyun alanı haline dönüşmüştür. Bu tarz nedeniyle sadece kulübümüz kötü yönetilmiyor, 3. Lig oyuncuları transfer ediliyor, transfer tahtasını açmak için siyasilerden medet umuluyor ve buna karşılık hiçbir varlık gösterilemiyor.

Bu yapının kulübümüze fayda değil zarar getirdiği ortadadır. Bu nedenle acilen yönetim kurulu ve ilgili kurulların yenilenmesini önemsiyorum. Bu yenilenme adına yolu açmamız gerekiyor. Sonuç olarak, ben Fethi Ahmet Eren bugün itibariyle yönetim kurulundaki başkan vekilliği görevimden ayrılmayı bir zaruret olarak görüyorum.

Canımız Elazığsporumuza birer taraftar olarak her zaman hizmet etmeye ve maddi manevi destek vermeye devam edeceğim."

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZ ELAZIĞ'A TEŞRİF EDECEK
BAŞKAN YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZ ELAZIĞ'A TEŞRİF EDECEK
TUNCER’DEN ‘İSTİHDAM DESTEĞİ’ AÇIKLAMASI!
TUNCER’DEN ‘İSTİHDAM DESTEĞİ’ AÇIKLAMASI!