Advert

BULUT: DÖŞENMESİ ÇOK YAKINDA BAŞLAYACAK

 BULUT: DÖŞENMESİ ÇOK YAKINDA BAŞLAYACAK
 BULUT: DÖŞENMESİ ÇOK YAKINDA BAŞLAYACAK İRFAN ARSLAN
Bu içerik 145 kez okundu.

ULUOVA SULAMA PROJESİ BİRİNCİ KISIM İNŞAATI BAŞLADI. BULUT:

 

DÖŞENMESİ ÇOK YAKINDA BAŞLAYACAK

 

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut’un seçim öncesi yerinde gezdiği Uluova sulamasında birinci kısım inşaatına başlanıldı.

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut seçim öncesi ziyaret etmiş ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler almıştı. Milletvekili Bulut, incelemesinin ardından yaptığı açıklamada, “Toplam 23 bin hektarlık alan sulanacak ama ilk etapta 14 binle 16 bin hektarlık bir alanın sulamasıyla alakalı ihale işlemi tamamlandı. Bunun toplam proje bedeli 183 milyon civarında. İnşallah bu bittiğinde hemen hemen o 23 bin hektarlık alanın çok önemli bir kısmı 15 bin 16 bine kadar varacak bir alan sulanmış olacak. Çok özel üretilmiş. Özellikle Uluova sulama projesiyle alakalı özel imal edilmiş boruları indirdik sahaya CTP borular. Bunların döşenmesi çok yakında başlayacak. Şu anda başlamak isterdik ama malumunuz arpa ve buğday sezonu. Şu anda vatandaşımızın bunları ekmesini, toplamasını ve hasılatını almasını bekliyoruz. Hasılat başladıktan sonra inşallah hızlı bir şekilde planlanacak. Çok hızlı bitirmek istiyoruz. 2020 yılına hedef konulmuş ama biz daha önceye çekmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Uluova bölgesinin suyla hasretini sonlandıracak olan Uluova sulama projesinde birinci kısım inşaatına başlanıldı. Devlet Su İşleri Bölge Müdürü İlker Arslan, Bölge Müdür Yardımcısı Uğur Balakçı ve teknik heyet, alana gitti. Ekibiyle birlikte alana giden Arslan’ın talimatıyla birinci kısım inşaat başlatıldı. Haber Merkezi

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu