Advert

BULUT’TAN MECLİS KARARINA TEŞEKKÜR

BULUT’TAN MECLİS KARARINA TEŞEKKÜR
BULUT’TAN MECLİS KARARINA TEŞEKKÜR İRFAN ARSLAN
Bu içerik 700 kez okundu.

Doğukent Mahallesi’nde park alanı iken konut yapılmasına karar verilen ve vatandaşın tepkisi nedeniyle bu karardan vazgeçilen alanla ilgili mecliste alınan kararla ilgili AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut’tan teşekkür geldi.

Elazığ Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı toplantılarının son oturumunda, Doğukent Mahallesi’nde konut yapılması kararı alınan ve daha sonra mahallenin tepkisi nedeniyle karardan vazgeçilen alanın yeniden park alanına çevrilmesi, o arsının 450 metre aşağısında bulunan başka bir park alanının konut alanına çevrilmesi görüşülerek, karara bağlanmıştı.

Alınan bu kararla ilgili açıklama yapan Milletvekili Metin Bulut, daha önce park alanı iken konut alanı olarak değiştirilmesine vatandaşların gösterdiği tepkiyi, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a ilettiklerini, kendisinin de konuyla ilgilendiğini ifade ederek, “Malumunuz 7-8 ay önce Elazığ’da Doğukent Mahallesi'nde vatandaşlarımızın yoğunluklu olarak kullandığı günlük hayatında önemli bir yer işgal eden bir yeşil alanın satılması Doğukent halkında bir takım sıkıntılar rahatsızlıklar oluşturmuştu. Sayın Belediye Başkanımıza biz o zaman konuyu iletmiştik. Sağ olsun Sayın Belediye Başkanımız mahalle sakinleriyle bir araya geldi” ifadelerini kullandı.

 

"DOĞUKENT’İN CİDDİ BİR SIKINTISI GİDERİLMİŞ OLDU"

 

Mecliste alınan kararı değerlendiren Bulut, konut alanı olarak belirlenen alanın satışından vazgeçip, yeniden park alanı olarak kalmasını onaylayan meclis üyelerine ve Mücahit Yanılmaz’a teşekkür ederek, “Bunun neticesinde dün yapılan Belediye Meclis Toplantısı’nda o alanın yeniden yeşil alan işlenmesi suretiyle artık o alanın satışından vazgeçilmişti. Ben bundan dolayı hem Belediye Başkanımız Sayın Mücahit Yanılmaz’a hem belediye meclis üyelerine çok teşekkür ediyorum.  Böylelikle Doğukent’imizin hakikaten ciddi bir sıkıntısı giderilmiş oldu. Vatandaşlarımız o alanda yıllardan beri birtakım etkinlikler ve aktiviteler yapıyordu. Vatandaşımızın günlük hayatta kullandığı bir alandı. Bu alanın korunmuş olması vatandaşımızın bu hakkının hukukunun gözetilmiş olması bizi fevkalade mutlu etmiştir” şeklinde konuştu. Haber Merkezi

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZ ELAZIĞ'A TEŞRİF EDECEK
BAŞKAN YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZ ELAZIĞ'A TEŞRİF EDECEK
TUNCER’DEN ‘İSTİHDAM DESTEĞİ’ AÇIKLAMASI!
TUNCER’DEN ‘İSTİHDAM DESTEĞİ’ AÇIKLAMASI!