Advert

KÜÇÜK MİLLET MECLİSİ TEMMUZ AYI TOPLANTISI YAPILDI

KÜÇÜK MİLLET MECLİSİ TEMMUZ AYI TOPLANTISI YAPILDI
KÜÇÜK MİLLET MECLİSİ TEMMUZ AYI TOPLANTISI YAPILDI İRFAN ARSLAN
Bu içerik 240 kez okundu.

Küçük Millet Meclisi Temmuz ayı toplantısı yapıldı. Toplantının gündeminde 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem milletvekilliği seçimi vardı.

STK Platformu Danışma Kurulu Üyesi Resul Şahin, “Avrupa Birliği’nden sık sık şöyle mesajlar duyuyoruz; işte Türkiye’de olağan üstü hal vardı, seçimler gerekli seçim güvenliği emniyeti olmadı, seçimlerde şaibe var. Sizin gelen gözlemcileriniz hiçbir şey söyledi mi? yok. Şunu açık ve net olarak belirtelim ki hakikatten Türkiye seçimlerini Yüksek Seçim Kurulu vasıtasıyla en dürüst yapan birkaç ülkeden biridir. Çıkan sonuçlara baktığımızda her partinin buradan ders alması gerekiyor. İnsanımız Cumhurbaşkanı adayına fazla oy verdi, ama partisini düşürdü. Veya partiyi yükseltti, Cumhurbaşkanı adayını düşürdü. Veya aralarına az bir mesafe koydu. Gördüğümüz kadarıyla şunu söyledi; Adayı seviyorum onun için fazla veriyorum ama partide listeler, şunlar, bunlar var. Bundan dolayı benim kalbim kırıktır ve burada size bir mesaj veriyorum” dedi.

DAST-Bir İl Koordinatörü Hayrettin Karakaya ise, “Tabi ki bir önceki toplantımız milletvekilleriyle buluşma toplantısıydı. Ne yazık ki sadece Saadet Partisi ve Hüda Par milletvekili adayları katıldı. Biz bugüne kadar bu tür toplantılarda bundan sonra özellikle sokak sokak gezen seçim döneminde gezen vekillerimizin bundan sonra sık sık, çünkü Sayın Cumhurbaşkanımızın bir talimatı oldu; Haftanın 4 günü Ankara’da meclis toplantılarında, 3 günü kendi illerinde geçirsinler diye. Bu alınan bir karardı. Halkı mutlu edecek bir karar bence. Bunun için bundan sonraki toplantılara dilerim ki tüm vekillerimiz bu tür toplantılara katılır. Ben seçimin ülkemize hayırlara vesile getirmesini diliyorum. Çünkü yeni bir sistem başlayacak. Bunun için de inşallah Sayın Cumhurbaşkanımız da takdirini kullanarak 17 yıl sonra Elazığ’a da 1 veya 2 bakanlık verir bürokratlarımızdan. Elazığ’ımızın da gelişmesine de katkıda bulunurlar” ifadelerini kullandı.

AZADİ Hareketi İl Temsilcisi Atik Okuyucu da, “Şimdi 95 yıllık parlamenter sistemiyle birlikte devletimiz, hükümetimiz ve milletimiz farklı bir sisteme geçti. Buda çok önemliydi. Daha önce parlamenter sistemler şöyle oldu; işte böyle karlıydı ama 95 sene içerisinde bugün ki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan artı bir farklı bir yere işaret ederek, ülkemizi farklı bir yere götürerek 16 yıllık bir iktidardır, halkımız bunun arkasındadır, takipçisidir. Diğer siyasi partilerin de verilen tüm mesajlarda onlara da ders çıkarsınlar. Çünkü Türkiye’de önemli bir şey var. ‘Sağ’ın, ‘sol’un ileri, daha radikal bir ‘sol’un muhafazakarların da bir arada çok güzel bir şekilde seçime giderek parlamentoya gidilmesini de ben önemsiyorum” şeklinde konuştu.

EKİDER Başkanı Kerem Seçer ise, “24 Haziran seçimlerine farklı bir boyuttan bakmak istiyorum. Biz bugüne kadar her başarıyı aldık, her başarıyı yücelttik, her başarıyı popüler ettik, yükselttikçe yükselttik. Fakat her başarının arkasında mutlaka tepe taklak olma durumumuz da söz konusuydu. Hiç buradan bakmadık. Demokrasi demek, tabiri caizse bir örnekleştirirsek bir tahterevalliye benzer” ifadelerine yer verdi. Haber Merkezi

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZ ELAZIĞ'A TEŞRİF EDECEK
BAŞKAN YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZ ELAZIĞ'A TEŞRİF EDECEK
TUNCER’DEN ‘İSTİHDAM DESTEĞİ’ AÇIKLAMASI!
TUNCER’DEN ‘İSTİHDAM DESTEĞİ’ AÇIKLAMASI!