Advert

FAİZ İNDİRİMİ İNŞAATÇININ ELİNDE

FAİZ İNDİRİMİ İNŞAATÇININ ELİNDE
FAİZ İNDİRİMİ İNŞAATÇININ ELİNDE İRFAN ARSLAN
Bu içerik 177 kez okundu.

İMKON Yönetim Kurulu Üyesi ve ELMÜTDER Yönetim Kurulu Başkanı Av. Osman Avcıl, konutlar için başlatılan faiz indirimi ile alakalı açıklamalarda bulundu.

Avcıl, kamu bankalarının faizi yüzde 0.98’e indiren kampanyasının bitmesi ile birlikte faiz oranlarının 1.50 ila 2.09’a yükseldiğini, konutta talebin devam etmesi için formül geliştiren firmalar, bankalarla anlaşma yoluna gittiğini bu anlamda konutta seferberlik kampanyası 30 Haziran'da sona erdiğini belirtti.

Avcıl, “Kamu bankaları öncülüğünde yüzde 0.98'e düşürülen konut kredisi faizleri yeniden yükselişe geçmeye başladı ve konut geliştiriciler, çeşitli bankalarla yaptıkları özel anlaşmalar ile konut kredisi faiz oranlarını daha makul bir seviye olan yüzde 1.10-1.15 seviyesinde tutmaya çalışıyor” dedi.

ELMÜTDER Başkanı Av. Osman Avcıl, bu süreçte aradaki faiz oranını firmaların sübvanse edeceğine dikkat çekti. Avcıl, "Kampanya süreci konut alıcısı için çok önemli bir fırsattı. Tüketici faizlerin yüksek olduğu bu dönemde fırsatlardan faydalanabilir" dedi.

Avcıl, kampanya döneminde konut satışlarında artış olduğunu hatırlattı. Bülten Haber

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu