Advert

OKAY: İYİ PARTİ ESKİ HEYECANINI KAYBETTİ

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
OKAY:  İYİ PARTİ ESKİ HEYECANINI KAYBETTİ
OKAY:  İYİ PARTİ ESKİ HEYECANINI KAYBETTİ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 789 kez okundu.

KURUCU İLÇE BAŞKANLIĞI'NDAN İSTİFA EDEN OKAY:

İYİ PARTİ ESKİ HEYECANINI KAYBETTİ

Neslihan ÇARIKÇI

24 Haziran seçimlerinde istediği başarıyı yakalayamayan İYİ Parti'de sular durulmuyor.İYİ Parti Elazığ Kurucu Merkez İlçe Başkanı Nurettin Okay da görevinden istifa etti.

Elazığ İYİ Parti Kurucu İl Başkanı Abdulvahap Erdem’in istifasından sonra İYİ Parti'den bir istifa daha geldi. Kurucu Merkez İlçe Başkanı Nurettin Okay, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde İYİ Parti'nin adayı Meral Akşener yüzde 7.29 oranında oy alırken, partisi ise Türkiye genelinde milletvekili genel seçimlerinde yüzde 9.96'lık oy oranına ulaşarak baraj altında kalmıştı.

Elazığ’da ise İYİ Parti 26.927 oy alarak %7.67’lik bir oranla seçimden çıkmıştı. Kurulduktan sekiz ay sonra seçimlere giren İYİ Parti, bu sonuçlarla hedeflerinin gerisinde kaldı.

İstifa gerekçesini açıklayan İYİ Parti Elazığ Merkez İlçe Başkanı Okay, “Partide çok büyük bir boşluk var. Şu andaki mevcut il yönetim ile çalışamayacağım için istifa ettim. Bu şekilde bu parti ileri gitmez, bu parti heyecanını kaybetti. 1 Nisan'da yapılan kurultaydaki çıkış heyecanı günden güne kayboldu. O nedenle parti %18-19 oy oranından düştü %9.8’e. Kimse bunun hesabını sorgulamıyor. Birileri bu düşüşün hesabını vermelidir. Ben merkez ilçe başkanı olarak kendimi sorumlu bulup istifa ettim” dedi.

Elazığ’da bir kongre yapılıp yapılmayacağı konusunda ise Okay, “Artık kongre yapılıp yapılmayacağı genel merkezin sorumluluğundadır. İstifa etmemdeki amaç il ve ilçe teşkilatının bir an önce yeniden olağanüstü kongre ile yeniden yapılanmasıdır. Taşıma su ile değirmen dönmez. Görevlendirmelerle seçime gidip başarılı çıkmak mümkün değil. Yaşadık gördük. Şu anda il ve ilçe teşkilatı darmadağın oldu” diye konuştu.

Seçim öncesi İYİ Parti çok yüksek oy beklentisi içerisindeyken seçim sonrası alınan oy oranları ile adeta hezeyana uğradı. Parti yöneticileri ise başarısızlık karşısında istifa ederken bundan sonraki süreçte daha ne kadar istifanın gerçekleşeceği ise merak konusu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DOLAR'DA 'TIRMANIŞ' SÜRÜYOR!
DOLAR'DA 'TIRMANIŞ' SÜRÜYOR!
ELAZIĞ'DA 2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
ELAZIĞ'DA 2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ