Advert

TRAFİK ÇİLESİ BÜYÜYOR, VATANDAŞ KALICI ÇÖZÜM BEKLİYOR!

TRAFİK ÇİLESİ BÜYÜYOR, VATANDAŞ KALICI ÇÖZÜM BEKLİYOR!
TRAFİK ÇİLESİ BÜYÜYOR, VATANDAŞ KALICI ÇÖZÜM BEKLİYOR! İRFAN ARSLAN
Bu içerik 238 kez okundu.

İzzet TUMAY

Her geçen gün artan araç sayısı ile birlikte mevcut araç potansiyelini kaldıramayan Elazığ’da trafik çilesi her geçen gün artıyor.

Vatandaşlar, “Elazığ’da bazı bölgelerde trafikte yaşanan sıkıntılar had safhaya ulaştı ve bu sorunun çözümü adına şu ana kadar yapılan çalışmalar ‘kesin’ sonuç vermedi. Elazığ Emniyet Müdürlüğü ve Elazığ Belediyesi arasında il genelinde trafikte yaşanan olumsuzlukların çözüme kavuşturulması amacıyla trafiği rahatlatmak, şehir içi trafiği Elazığlılar için daha emniyetli ve kolay hale getirmek için bir çalışma yapılmasını istiyoruz.

 

ELAZIĞ’IN TRAFİK ÇİLESİ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

 

Trafikteki araç sayısının artışına paralel olarak trafik ve park sorunu ile ilgili kalıcı çözüm bulunmasına yönelik ‘kalıcı bir çalışma yapılması isteyen vatandaşlar, Elazığ trafiğinde yaşanan sıkıntılar nedeniyle hem sürücüler, hem vatandaşlar hem de esnaflar sıkıntı yaşıyor. Trafikte yaşanan sorunların çözümü adına‘acil’ çözüm yolları bulunmasını isteyen vatandaşlar, Elazığ şehir merkezinde belli saatlerde trafik akışında yaşanan tıkanmaların önüne geçilmesi adına daha önce belli kurumlar tarafından yapılan ‘iyileştirme’ çalışmalarına rağmen, trafikte yaşanan sorunlara bir türlü kalıcı çözüm bulunamadığını, Elazığ’ın trafik çilesi her geçen gün arttığını belittiler.

 

GAZİ CADDESİ’NİN TRAFİK YÜKÜ ARTIYOR!

 

Elazığ’ın en işlek ve trafik akışı yönünden en yoğun caddelerinden Gazi Caddesi’nin trafik yükü her geçen gün artarken, günün belli saatlerinden çift sıra yapılan araç parkları yüzünden trafik akışında ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Trafiğe kapatılması konusu sık sık gündeme alınmasına rağmen bu yönde şu ana kadar bir adımın atılmadığı Gazi Caddesi’nde sınırlı otopark uygulaması yapılıyor. Tek sıra ücret karşılığında izin verilen araçların yanına kısa sürelide başka araçların park etmesi trafik akışında sıkıntılara neden oluyor. Sınırlı süreli otopark uygulaması nedeniyle tek sıra araç parkına izin verilen Gazi Caddesi’nde ikinci bir aracın park edilmesi ile birlikte normalde dar olan caddede özellikle otobüslerin geçişi sırasında sorunlar yaşanıyor. Emniyet Müdürlüğü trafik ekiplerinin sürekli görev başında olduğu caddede yaşanan soruna nasıl bir çözüm bulunacağı ise kamuoyu tarafından merak konusu olmaya devam ediyor.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZ ELAZIĞ'A TEŞRİF EDECEK
BAŞKAN YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZ ELAZIĞ'A TEŞRİF EDECEK
TUNCER’DEN ‘İSTİHDAM DESTEĞİ’ AÇIKLAMASI!
TUNCER’DEN ‘İSTİHDAM DESTEĞİ’ AÇIKLAMASI!