Advert

TUNCER: KANSER HASTALARI ARTIK ÜCRET ÖDEMEYECEK

Tuncer, “Kanser tedavisi, cerrahisi ve ilacına yani kanser hastalığına ilişkin her türlü ilave ücret ve fark ödemesi, yapılan yeni düzenleme ile kaldırıldı” dedi.

TUNCER:  KANSER HASTALARI ARTIK ÜCRET ÖDEMEYECEK
TUNCER:  KANSER HASTALARI ARTIK ÜCRET ÖDEMEYECEK İRFAN ARSLAN
Bu içerik 456 kez okundu.

KANSER TEDAVİSİ, CERRAHİSİ VE İLACINA İLİŞKİN YAPILAN YENİ DÜZENLEME HAKKINDA HABERKENT’E AÇIKLAMALARDA BULUNAN SGK İL MÜDÜRÜ TUNCER:

KANSER HASTALARI ARTIK ÜCRET ÖDEMEYECEK

 

Neslihan ÇARIKÇI

 

Kanser hastalarının tedavisi ücretsiz hale getirildi. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Sağlık Uygulama Tebliği'ne ilişkin yeni düzenleme Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Düzenlemeyle kanser tedavisi, cerrahisi ve ilaçlarına ilişkin her türlü ilave ücret ve fark ödemesi kaldırıldı.

Elazığ Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Ayhan Tuncer, HaberKent’e yaptığı açıklamada, Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliği'nde yapılan değişiklikle kanser tedavisinin tamamen ücretsiz hale getirildiğini açıkladı.

Tuncer, “Kanser tedavisi, cerrahisi ve ilacına ilişkin yani kanser hastalığına ilişkin her türlü ilave ücret ve fark ödemesi yapılan yeni düzenleme ile kaldırıldı. Vatandaşlarımızdan SGK ile sözleşmeli/protokollü sağlık hizmeti sunucuları sunmuş oldukları bu hizmetlerden yani kanser tedavisi, cerrahisi, ilacı nedeniyle hiçbir şekilde ilave ücret almayacak, vatandaşlarımız ceplerinden artık hiçbir ücret ödemeyecek” dedi.

“Türkiye’nin neresinde olursa olsun kanser tedavisi gören hastalar, devlet hastaneleri, üniversite hastaneleri ve özel hastanelerin hiçbirinde ücret ödemeyecek” diyen Tuncer açıklamalarının devamında şunları söyledi: “Türkiye genelinde Kanser cerrahisi için yılda 240 milyon TL ödüyorken söz konusu düzenleme ile bu ödemeyi yılda yaklaşık 750 milyon TL'ye çıkartarak kanser hastalarımızın tedavilerinin tamamen ücretsiz hale getirildiğini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız açıklamıştı.Bakanlığımızın Hem kanser hem de diğer tüm hastalıkların tedavisine ve önlenmesine ilişkin yine maliyet unsuru gözetmeksizin iyileştirmelerinin önümüzdeki yıllarda hızla ve artarak devam edeceğini düşünüyorum. Bu vesileyle hasta Elazığ’da ki vatandaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, yeni uygulamanın tüm vatandaşlarımıza sağlıklı bir yaşam getirmesini temenni ediyorum”

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZ ELAZIĞ'A TEŞRİF EDECEK
BAŞKAN YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZ ELAZIĞ'A TEŞRİF EDECEK
TUNCER’DEN ‘İSTİHDAM DESTEĞİ’ AÇIKLAMASI!
TUNCER’DEN ‘İSTİHDAM DESTEĞİ’ AÇIKLAMASI!