Advert

MURAT NEHRİ İÇİN UYARI!

MURAT NEHRİ İÇİN UYARI!
MURAT NEHRİ İÇİN UYARI! İRFAN ARSLAN
Bu içerik 253 kez okundu.

Mehmet KARAKILIÇ

Beyhan -1 Hes İşletme Müdürlüğü havaların ısınmasıyla birlikte Palu ilçe sınırları içeresinden geçen Murat Nehrinde su seviyesinin ani yükselmesinden dolayı can ve mal kayıplarının yaşanmaması için uyarılarda bulundu.

İlçe belediyesinden yapılan anonslarla uyarılan vatandaşlar, Cuma günü; cami cemaati, namaz öncesi konu hakkında dikkatli olunması için bilgilendirildi. Kalehan- Beyhan-1 Barajından yapılan açıklamada: ”Enerji üretimine başlayan Beyhan -1 barajında gün içinde üretim olduğu zaman Murat Nehrinde su seviyesi 5 metre yükselecek ve Beyhan Beldesi ile Palu ilçeleri arasında ki nehir yatağı boyunca 9 dakika siren çalarak uyarı anonsları yapılacaktır. Nehir kıyısında piknik yapmak, balık tutmak, yüzmek son derece tehlikelidir. Uyarı sirenleri çalıp, sesli anonslar yapılmaya başladığında can ve mal güvenliğiniz için nehir yatağından uzaklaşmanız önemle duyurulur” açıklaması yapıldı.

Beyhan -1 Hes İşletme Müdürlüğü; Beyhan-1 Barajı ile Palu ilçeleri arasındaki Murat Nehri kıyısına belirli aralıklarla erken uyarı sistemleri ile uyarıcı levhaları da yerleştirmişti.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu