Advert

YENİ TÜRKİYE İÇİN BÜROKRASİ 4.0 ŞART

YENİ TÜRKİYE İÇİN BÜROKRASİ 4.0 ŞART
YENİ TÜRKİYE İÇİN BÜROKRASİ 4.0 ŞART İRFAN ARSLAN
Bu içerik 220 kez okundu.

Fırat Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Yahya Alper Bektaş, sanayide olduğu gibi bürokraside de 4.0‘ın yakalanması gerektiğini, Bürokrasi 4.0 ile yeni Türkiye’nin inşasında bir adım önde olunacağını dile getirdi.

Bektaş, “Ülke olarak bir seçimi daha geride bıraktık. Ülke olarak uzlaşma ve birlikte hareket etme zamanıdır. Ülkemizin yapısal ve ekonomik sorunlarının çözüme ulaşması için bu uzlaşma kültürü şarttır. Artık ekonomi ve demokraside daha güçlü bir Türkiye’nin inşası için Sanayi 4.0'daki dönüşüme Bürokrasi 4.0'ı da ekleyerek inşa etmeliyiz. Önümüzdeki dönemde, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile seçilen ilk Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve meclisteki tüm siyasi partilere çok önemli görevler düşmektedir. Türkiye’nin gelişmiş ülkeler arasında yer alması için Bürokrasi 4.0 büyük önem taşımaktadır. Bürokrasi 4.0 ile güven, huzur, birlik ve beraberlik ortamı sağlanmış olup, yatırımların sürmesi ve yeni yatırımların yapılması noktasında büyük önem arz etmektedir" dedi.

 

'YENİ TÜRKİYE İÇİN OHAL’İN KALDIRILMASI GEREKLİ'

 

Bektaş sözlerini şöyle sürdürdü: "Yeni Türkiye’nin inşası için OHAL’in bir an önce kaldırılması gerekmektedir. Bundan sonraki ilk adım ise birleştirici, uzlaştırıcı bir anayasa düzenlenmesi gerekmektedir. Temellerimiz ne kadar sağlam olursa gelişmemiz belki yavaş ama emin adımlar ile gerçekleşecektir. Yatırımcılar olarak bizler de güven, istikrar kararlılığın olduğu ortamda yatırım yapmayı tercih etmekteyiz. Dünyada yaşanan teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek kendi yatımlarımız bu doğrultuda yapmaktayız. İnanıyoruz ki teknolojik gelişimi yakından takip eden her kurum, kuruluş ve şirket dünya standartları ile daha iyi yarışabilecek duruma gelmektedir. Bunun yanı sıra katma değeri yüksek ürünler üreterek ihracat rakamlarını artırmamız da hedeflerimiz arasında yer almalıdır. Artık tüketen Türkiye değil, üreten Türkiye modeli olmalıyız. Sanayide olduğu gibi tarım, hizmet sektörü, bilişim gibi birçok sektörde 4.0‘ı yakalamalıyız.

Üreten ülke olmanın en önemli noktalarından biriside kadın istihdam ve kadın gücüne önem vermekten geçmektedir. Kadının doğası gereği güçlü yapısının ülke gelişiminin her noktasında kullanırsak, gelişmek isteyen birçok ülkeyi bu kilit nokta ile geride bırakacağımıza inanmaktayım. Gerek dernek gerek federasyonumuz gerekse konfederasyon olarak kadın gücünü önemseyerek, bu yönde proje üretmeye gayret gösteriyoruz. Yönetim Kurulu Üyesi olduğum TÜRKONFED’e bağlı 239 dernekten 39’u kadın derneklerinden oluşmakta olup her geçen gün bu sayının artacağına inanmaktayız. Bizlerde tüm kadın girişimcilerimizi, tüm iş dünyasındaki bayanlarımızı iş dünyasına kattıkları değerler için bir kez daha teşekkür edip her zaman tüm bayanlarımızı canı gönülden destekleyeceğimiz bilmelerini istiyoruz.” Bülten Haber

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FÜ Kadın Kolları aşure dağıttı
FÜ Kadın Kolları aşure dağıttı
EBEGEM’DE Data Soft eğitimleri başlıyor
EBEGEM’DE Data Soft eğitimleri başlıyor