Advert

SANAYİ SİTESİ SENEYE KALDI

SANAYİ SİTESİ SENEYE KALDI
SANAYİ SİTESİ SENEYE KALDI İRFAN ARSLAN
Bu içerik 298 kez okundu.

SANAYİ BAKANLIĞI'NIN ÜLKE GENELİNDE PİLOT OLARAK UYGULAMASINI GERÇEKLEŞTİRECEĞİ 10 PROJEDEN BİRİ OLAN ELAZIĞ'DAKİ PROJE ÇALIŞMALARI YENİ DÖNEME KALDI

SANAYİ SİTESİ SENEYE KALDI

 

İrfan ARSLAN

Sanayi Bakanlığı'nın ülke genelinde yenilenmesi çalışması yapılması planlanan 858 sanayi sitesi içinde yapılan çalışmalar sonucunda 135 sanayi sitesinde bu çalışmaların yapılması, bu sanayi sitelerinden 30’unun öncelikli olarak taşınması, bu sanayi sitelerinden ise 10 sanayi sitesinde Bakanlıkça belirlenen 10 sanayi sitesinde pilot uygulamanın yapılmasının kararlaştırıldığı açıklanmıştı.

Açıklanan iller arasında yerini alan Elazığ Küçük Sanayi Sitesi'ndeki çalışmaların önümüzdeki yıl yapılacağı açıklandı.

Elazığ Küçük Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Akın Çulha, yer konusunun çözümlendiğini ancak bu projenin yatırıma dönüşmesi için Bakanlıktan ödenek aktarılmadığını belirterek şunları söyledi: “Bilindiği gibi Bakanlığımızın sanayi sitelerinin taşınması ve yeniden yapılması projesi kapsamında ilimizde uzun bir araştırma süreci yaşandı. Bu çalışmanın sonucunda Aşağı Demirtaş köyünde tespit edilen arazının bu projede kullanılması kararlaştırıldı. Ancak bu belirlemeye karşın projenin uygulamaya konulması için Bakanlığımızın ödenek aktarımı yapmadığı belirtildi. Bu çalışmanın önümüzdeki yıl için yapılması planlandı. Bu arada bizler de Küçük Sanayi Sitemizdeki esnaflarımız ile görüşmeler yapıyor onların taleplerini alıyoruz. Çünkü bu alanda yapılacak olan yeni Küçük Sanayi Sitemiz en az 50 yıl ilimize hizmet verecektir. Bu nedenle esnaflarımızın işyerleri ile ilgili düşüncelerini ve taleplerini alıp bu doğrultuda yeni planlarımızın hazırlıklarını yapacağız.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZ ELAZIĞ'A TEŞRİF EDECEK
BAŞKAN YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZ ELAZIĞ'A TEŞRİF EDECEK
TUNCER’DEN ‘İSTİHDAM DESTEĞİ’ AÇIKLAMASI!
TUNCER’DEN ‘İSTİHDAM DESTEĞİ’ AÇIKLAMASI!