Advert

KENTSEL DÖNÜŞÜM O MAHALLEYE UĞRAMADI!

KENTSEL DÖNÜŞÜM O MAHALLEYE UĞRAMADI!
KENTSEL DÖNÜŞÜM O MAHALLEYE UĞRAMADI! İRFAN ARSLAN
Bu içerik 625 kez okundu.

Neslihan ÇARIKÇI

Elazığ Belediyesi’nin ilimizde hayata geçirdiği ve hummalı bir çalışma yürüttüğü kentsel dönüşüm projesi bazı mahallelere hiç uğramadı.

Kullanım ömrünü tamamlayan binaların yoğunlukta olduğu Fevzi Çakmak Mahallesinde mahalle sakinleri kentsel dönüşüm için yetkililerin yardımını bekliyor. Mahalle sakinlerinden Numan Aydoğdu, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bilindiği gibi şehrimizin farklı noktalarında kentsel dönüşüm çalışmaları yapılıyor. Mahallemizde ki binaların büyük bir kısmı eski ve kullanılamaz durumda. Ama kentsel dönüşüm için daha çok para eden yerler tercih ediliyor. Biz de yararlanmak istiyoruz” dedi.

PROJE MAHALLEMİZDE DE GERÇEKLEŞSİN

Mahallede yaşayan vatandaşlar ise projenin bir an önce hayata geçirilmesini beklediklerini ifade ederek şunları söyledi:  “Fevzi Çakmak Mahallesinde oturuyoruz, evlerimiz oldukça eski, kullanım ömrü tamamlanmak üzere. Bu anlamda Elazığ Belediyesi’nin kentsel dönüşüm projesinin bir an evvel buraya da uğramasını istiyoruz. Binalarımızın yenilenmesi ve kentsel dönüşümün başlaması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. İnşallah en yakın zamanda başlar.  Buradaki binaların birçoğu depreme dayanıksız.  Oturduğum ev 35 yıllık bir bina. Kentsel dönüşüm projesi çok güzel bir proje. Kentsel dönüşüm projesiyle birlikte hem evlerimiz yenilenecek, hem değer kazanacak hem de depreme dayanıklı hale gelmiş olacak. Projeye güveniyoruz. Belediye Başkanımızın yaptığı çalışmaları takdir ediyoruz.”  

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZ ELAZIĞ'A TEŞRİF EDECEK
BAŞKAN YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZ ELAZIĞ'A TEŞRİF EDECEK
TUNCER’DEN ‘İSTİHDAM DESTEĞİ’ AÇIKLAMASI!
TUNCER’DEN ‘İSTİHDAM DESTEĞİ’ AÇIKLAMASI!