Advert

BU GURUR ELAZIĞ’IN

BU GURUR ELAZIĞ’IN
BU GURUR ELAZIĞ’IN İRFAN ARSLAN
Bu içerik 3395 kez okundu.

2018-2019 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILINDA 12. SINIFLARDA OKUTULACAK OLAN KİMYA VE FİZİK DERS KİTAPLARI ELAZIĞ EĞİTİM KOMİSYONU TARAFINDAN YAZILDI VE BAKANLIK TARAFINDAN KABUL EDİLDİ

BU GURUR ELAZIĞ’IN

İrfan ARSLAN

Milli Eğitim Bakanlığı 2018- 2019 Eğitim ve Öğretim yılında Lise 12. sınıflarda okutulacak olan ders kitaplarını belirledi.

Bu sınıflarda okutulacak olan fizik ve kimya ders kitapları Elazığ Eğitim Komisyonu tarafından hazırlandığı açıklandı. Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, Elazığ Eğitim Komisyonunca yazılan ve Bakanlığın ilgili komisyonlarınca yapılan inceleme ve değerlendirmenin ardından ders kitabı olarak kabul edilen 12. sınıf fizik ve kimya kitaplarının yanında 10. sınıflar için yazılan fizik ve kimya kitaplarının da materyal olarak kabul gördüğünü ve bu kitapların yeniden değerlendirmeye alınacağını açıkladı.

Elazığ olarak Lise 12. sınıflarda okutulacak olan fizik ve kimya ders kitaplarının hazırlanmasının mutluluğunu yaşadıklarını belirten İl Milli Eğitim il Müdürü Feyzi Gürtürk, şunları söyledi: “Milli Eğitim Bakanlığımız 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılı hazırlıklarını sürdürüyor. Yeni eğitim ve öğretim yılında okullarımızda okutulacak olan ders kitaplarının belirlenmesi çalışmaları da devam ettiriliyor. Ders kitapları beş yıllık bir süreç için hazırlanıyor ve bakanlığımız bu hazırlanan kitapları oluşturduğu komisyonlarca inceliyor. Bu çalışmaların tamamlanmasının ardından komisyonlar kitapları belirliyor. Bu yıl bu çalışma yapılıyor. Biz de Elazığ olarak fizik ve kimya ders kitaplarını hazırladık. Oluşturulan komisyonda yer alan öğretmenlerimizin titiz çalışmaları sonucunda 12. sınıflar için yazılan fizik ve kimya kitapları bakanlığımızca kabul gördü. Bu kitaplar 5 yıl süresince ülkemizde ki tüm okulların 12. sınıflarında okutulacak. Bunun yanında 10. sınıflar için hazırlanan fizik ve kimya ders kitapları da Bakanlığımız komisyonları tarafından materyal olarak kabul edildi. Bu kitaplarımız Bakanlığımız tarafından yeniden değerlendirilecek. Beklentimiz bu kitaplarımızın da ders kitabı olarak kabul görmesi.

Elazığ olarak böyle bir başarıyı elde etmemiz tabii ki bizleri mutlu etti. Bu çalışmada emeği geçen öğretmenlerimizin yaptığı çalışmadan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Önümüzde ki günlerde bu komisyonda yer alan öğretmenlerimiz ile birlikte ilimiz Valisini ziyaret ederek yapılan çalışma hakkında bilgi sunumu yapacağız.”

İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, bunun yanında ilimizde 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılında tam gün eğitime geçilmesini sağlamak adına okul ve derslik ihtiyaçlarının da giderilmesi adına çalışmalarının devam ettiğini ve bu kapsamda yapılan planlamalarının uygulamasına başlandığını da belirtti.

Kitap Yazım Komisyonu Üyeleri şu isimlerden oluşuyor:

KİTAP YAZIM KOMİSYONU KOORDİNATÖRÜ: Yasin KARAKAYA - Müdür Yardımcısı

DİL BİLGİSİ: Mustafa YEŞİLKAYA, Ahmet ASLAN, Sami DEMİRBAĞ, Kemal BATMAZ.

TASARIM: Selahattin ÇEKCEN, Adem GÜNEŞ, Esra ÇALHAN.

Fizik: Veysel Emrah KARAASLAN, Necdet KAYA, Adnan KADEROĞLU, Yusuf Serhat KOÇ, Cebreail KOÇ.

KİMYA: Osman DANIŞMAN, Orhan BOZYİL, Murat DEMİROL, Kenan ÇİÇEK, Serhat YILDIZ, İlyas SARI.

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FÜ Kadın Kolları aşure dağıttı
FÜ Kadın Kolları aşure dağıttı
EBEGEM’DE Data Soft eğitimleri başlıyor
EBEGEM’DE Data Soft eğitimleri başlıyor