Advert

ALPAY, BAŞKAN ERDOĞAN’IN RESMİ HEYETİNDE YER ALDI

ALPAY, BAŞKAN ERDOĞAN’IN RESMİ HEYETİNDE YER ALDI
ALPAY, BAŞKAN ERDOĞAN’IN RESMİ HEYETİNDE YER ALDI İRFAN ARSLAN
Bu içerik 2256 kez okundu.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gerçekleştirilen yemin töreni ile yeni dönemde resmen göreve başlamasının ardından, ilk resmi ziyaretini gerçekleştirmek üzere özel uçak "TUR" ile dün Azerbaycan'a gitti.

Cumhurbaşkanının ilk yurt dışı temaslarını gerçekleştirdiği Azerbaycan ziyaretinde resmi heyette Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay da yer aldı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin 1. Cumhurbaşkanı sıfatıyla Azerbaycan'ın başkenti Bakü' de Aliyev' in anıt mezarını ziyaret ederek üzerinde Türk bayrağı olan çelengi mezara bırakan Başkan Erdoğan, daha sonra 20 Ocak Şehitleri'nin yer aldığı Bakü Şehitler Hıyabanı' nda Ebedi Ateş Anıtı' na da çelenk bıraktı.

Erdoğan, Anıt Şeref Defterine, "Aziz şehitlerimiz, tarihi 24 Haziran seçimleri sonrasında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin 1. Cumhurbaşkanı olarak manevi huzurunuzda bulunmaktan büyük bahtiyarlık duyuyorum. Sizlerin fedakârlığından aldığımız ilhamla bugüne kadar olduğu gibi inşallah bundan sonra da Türkiye Azerbaycan ilişkilerinin gelişmesi her alanda serpilip büyümesi için mücadele etmeyi sürdüreceğiz. Ruhlarınız şad olsun" ifadelerini yazdı.

Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, İlham Aliyev ile selamlaşması esnasında ‘tek millet, iki devlet’ olarak, dost ve kardeşliğimizi bütün dünyaya bir kez daha haykırarak hatırlatıklarını, dosta güven, düşmana korku salmak için birçok imkânlarının olduğunu söyledi. HABER MERKEZİ

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu