Advert

ÖZÇELİK: TEŞVİKTEN KİM NASIL YARARLANIYOR?

ÖZÇELİK: TEŞVİKTEN KİM NASIL YARARLANIYOR?
ÖZÇELİK: TEŞVİKTEN KİM NASIL YARARLANIYOR? İRFAN ARSLAN
Bu içerik 338 kez okundu.

 

ELAZIĞ’IN TEŞVİK’TE 6. BÖLGEDE OLMASINA KARŞILIK BU KAPSAMDAN YARARLANMADA ÇOK ÖNEMLİ SIKINTILAR YAŞANDIĞINI BELİRTEN ASKON BAŞKANI ÖZÇELİK:

TEŞVİKTEN KİM NASIL YARARLANIYOR?

İrfan ARSLAN

Bölgeler arasındaki kalkınmışlık farkının ortadan kaldırılmasını amaçlayan teşvik uygulamasında Elazığ’ın beklenen yatırımları alamadığı açıklandı.

ASKON Elazığ İl Başkanı Osman Özçelik, Elazığ’ın teşvikte 6. Bölgeye alınmasına karşılık bu kapsamdan yararlanmak isteyen işadamları ve Sanayicilerin beklentilerinin hayal kırıklığı yaşattığını açıkladı.

Özçelik, teşvikin amacına ulaşması için taleplerin olumlu karşılık bulması gerektiğini belirterek, şunları söyledi: “Bilindiği gibi ilimiz yapılan girişimler sonucunda Teşvikte 6. Bölge kapsamına alındı. Tabiki bu çalışma bizleri mutlu etti. Ancak alınan kararın ardından ilimizde ki sanayici ve işadamları beklentilerinde hayal kırıklığına uğradılar. Çünkü 6. Bölge Teşvik imkânlarından yararlanmak için başvuruda bulunan birçok işadamı ve Sanayici olumsuz cevap aldı. Bizlerde bu konuda bazı girişimlerde ve görüşmelerde bulunduk. Elazığ’ın 6. Bölge teşvik imkânlarından yararlanması adına alınan karar neden uygulanmıyor? Bu sorunun cevabı bizlerde hayal kırıklığı yarattı. Çünkü alınan karardan sonra yatırım yapanların bu kapsamdan yararlandığı belirtildi. Peki teşvikte amaç ne? Bölgeler arasındaki kalkınmışlık farkını ortadan kaldırmak ve istihdam yaratmak değil mi? Bu şartlar altında ilimizdeki sanayiciler nasıl yatırım yapacaklar? Bizim beklentimiz yeni dönemde bu uygulamanın hakkaniyetli bir şekilde uygulanmasını sağlayacak çalışmaların yapılması. Bu düzenlemenin yapılması durumunda ilimizdeki birçok yatırımcı, sanayici ve işadamı zaten hazırladıkları yeni projeleri ile mevcut tesislerini büyütme, üretimi artırma, istihdam alanı yaratma ve ülke ekonomisine katkı sağlamaya hazırlar.”

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZ ELAZIĞ'A TEŞRİF EDECEK
BAŞKAN YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZ ELAZIĞ'A TEŞRİF EDECEK
TUNCER’DEN ‘İSTİHDAM DESTEĞİ’ AÇIKLAMASI!
TUNCER’DEN ‘İSTİHDAM DESTEĞİ’ AÇIKLAMASI!