Advert

GÜNLÜK 20 YANGINA MÜDAHALE EDİYORUZ

GÜNLÜK 20 YANGINA MÜDAHALE EDİYORUZ
GÜNLÜK 20 YANGINA MÜDAHALE EDİYORUZ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 372 kez okundu.

MEVSİM NORMALLERİNİN ÜZERİNDE SEYREDEN SICAKLIKLARIN YANGINLARIN ARTMASINA YOL AÇTIĞINI BELİRTEN BAŞGÜN:

GÜNLÜK 20 YANGINA MÜDAHALE EDİYORUZ

İrfan ARSLAN

Hava sıcaklıklarının artması ile birlikte Elazığ Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü günde ortalama 20 yangına müdahale ediyor.

Elazığ Belediyesi İtfaiye Müdürü İbrahim Halil Başgün, ilimizde 2 merkezde toplam 110 personel ile hizmet verdiklerini açıkladı. Mevsimsel olarak bu dönemin ilimizde ki yangınların artış gösterdiği zaman dilimi olduğunu belirten Elazığ Belediyesi İtfaiye Müdürü İbrahim Halil Başgün, ”Sürekli olarak vatandaşlarımızı ikaz etmemize karşılık yinede özellikle tarlalarda, sağ ve bahçelerde yangınlar meydana geliyor. Bunun önlenmesi adına yine vatandaşlarımızı ikaz etmek zorundayız” dedi.

İlimizde 110 personel ve 18 araç ile yangınlara müdahale ettiklerini belirten İtfaiye Müdürü Başgün, ”Sıcak havalar ile birlikte özellikle vatandaşlarımızın serinleme ihtiyacı, gittikleri alanlarda yaktıkları ateşler veya araçla seyir halinde iken yanan sigara izmaritlerini camdan dışarı atlamaları yangınların meydana gelmesine sebep oluyor. Bunun yanında kırık cam parçalarının veya şişelerin araziye atılması da yangınlara neden oluyor. Oysa bu konuda biraz dikkatli olunsa bu yangınlar meydana gelmeyecek. Yine ilimizde meydana gelen ev ve işyeri yangınlarında küçük önlemler bunları engelleyecektir. Çatı katlarında parlayıcı madde bulundurulmamalı. İş yerlerinde satışı yapılan patlayıcı ve parlayıcı maddelerinde ısınması önlenmeli, Sıcak havalarda işyeri veya evlerin serinlemesi için kullanılan klimaların sürekli olarak çalıştırılmaması gerektiğini unutmamak lazım. Yine Müdürlüğümüze gelen ihbarlar ile günde birkaç tane hayvan kurtarma çalışması yapılıyor, meydana gelen trafik kazalarına müdahale ediliyor. Biz bu alanda sadece yangınlarla değil, binalarda da denetimler yapıyoruz. Binaların yangın talimatlarına uyup uymadığını, yangın merdivenlerinin olup olmadığını denetliyoruz. Vatandaşlarımızın bu kurallara uyması gerekiyor” dedi.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZ ELAZIĞ'A TEŞRİF EDECEK
BAŞKAN YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZ ELAZIĞ'A TEŞRİF EDECEK
TUNCER’DEN ‘İSTİHDAM DESTEĞİ’ AÇIKLAMASI!
TUNCER’DEN ‘İSTİHDAM DESTEĞİ’ AÇIKLAMASI!