Advert

EMLAK DANIŞMANLIK BELGENİZ VAR MI?

EMLAK DANIŞMANLIK BELGENİZ VAR MI?
EMLAK DANIŞMANLIK BELGENİZ VAR MI? İRFAN ARSLAN
Bu içerik 262 kez okundu.

Emlakçılar Derneği Sözcüsü Atik Kulualp ile Emlakçılar Dernek Başkanı Hakan Albayrak, emlak danışmanlık belgesi olmayanları uyardı.

KULUALP: KURSUMUZ BİR AY SÜRECEKTİR

Emlak müşavirlik kursu açtıklarını belirten Emlakçılar Derneği Sözcüsü Atik Kulualp, kursun 1 ay süreceğini söyleyerek “ Yeni emlak danışmanlık konunu çıktığından dolayı iş yeri olup da emlak danışmanlık belgesini almayan ve en az lise mezunu olma şartı aranmaktadır. Biz de yoğun talep üzerine Milli Eğitim, Halk Eğitim ve Emlakçılar Derneği bünyesinde emlak müşavirlik kursu açmış bulunmaktayız. Bu kursumuz bir ay sürecektir. Bu bir ay süre zarfında bu arkadaşlarımız tabu ile ilgili, kadastro ile ilgili, alım satım ile ilgili bütün bilmedikleri şeyleri öğreneceklerdir. Bu açmış olduğumuz kursa belgesi olamayan iş yeri olup da mağdur olmamak için bir hafta içinde evrakları ile birlikte Emlakçılar Derneğine bekliyoruz ”ifadelerini kullandı.

ALBYARAK: HERKES KENDİ İŞİNİ YAPSIN

Yeni çıkan yasa ile Korsan emlakçıların cezasının ağır olduğunu vurgulayan Emlakçılar Dernek Başkanı Hakan Albayrak, herkes kendi işini yapsın diyerek vatandaşlara seslenerek “ Yeni çıkan yasada korsan emlakçıların cezasının çok büyük olduğunu ve bu dükkânlarda ki yazıların bunların hepsinin ağır olduğunu söylemek istiyoruz. Şimdi ki yasaya göre bir devlet memuru bu işi yapıyorsa görevinden men dahi olabilir. Halkımız bilsin. Sonra yok bilmiyorduk. Bizim haberimiz yoktu diye bunlar bize söylenmesin. Biz halkımızın bilmesini istiyoruz. O yüzden herkes kendi işini yapsın. Emlakçı emlak işini yapsın, fırıncı fırın işini yapsın. Camdan yazılar var. Biz onlardan da şikâyetçiyiz. Çünkü adam bakkal da ev satıyor, tarla satıyor. Bunun vergisi yok hiçbir şeyi yok. Bunlar bizim hakkımızı yiyor. Biz buna karşıyız. Bu saatten sonra inşallah çalışmalarımızı başlattık. Gerekli yerler ile görüşmelerimizi yaptık. Emlakçılara sesleniyorum ve son defa sesleniyorum. Artık bu saatten sonra isimlerini gerekli yerlere vereceğimizi kendilerinden istiyoruz” şeklinde aktardı. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FÜ Kadın Kolları aşure dağıttı
FÜ Kadın Kolları aşure dağıttı
EBEGEM’DE Data Soft eğitimleri başlıyor
EBEGEM’DE Data Soft eğitimleri başlıyor