Advert

KALDIRIM: HEMŞEHRİLERİMİZİN HİZMETİNE SUNUYORUZ

KALDIRIM:  HEMŞEHRİLERİMİZİN HİZMETİNE SUNUYORUZ
KALDIRIM:  HEMŞEHRİLERİMİZİN HİZMETİNE SUNUYORUZ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 220 kez okundu.

YENİ VALİLİK HİZMET BİNASI BU AY İÇERİSİNDE AÇILIYOR. VALİ KALDIRIM:

HEMŞEHRİLERİMİZİN HİZMETİNE SUNUYORUZ

 

İzzet TUMAY

 

Elazığ’ın ‘yeni’ Valilik hizmet binasının yapım çalışmaları tamamlanırken, yeşillendirme çalışmalarının da bitirilmesinin ardından açılışa hazır hale getirildi.

 

Yeni hizmet binasısın açılışı ile ilgili resmi facebook sayfasında kısa bir açıklama yapan Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, “Elazığ, adına yakışır yeni bir Vilayet Konağı'na kavuştu. Bu ay içerisinde açıyor, hemşehrilerimizin hizmetine sunuyoruz” ifadelerine yer verdi.

Yapımına 12 Şubat 2015 tarihinde başlanan Elazığ Valiliği Yeni Hizmet Binası, kapalı otoparkı ve meydan düzenlemesi çalışmalarında son rötuşlar yapılırken, bölgede bulunan esnaflar hizmet binasının bir an önce hizmete açılmasını bekliyor. Yeni Valilik binasının hizmete açılmasıyla birlikte bölgenin eski güzel günlerine döneceğini belirten esnaflar, “Yeni Valilik binası gerçekten Elâzığ’ımıza yakışır bir hizmet binası olarak yapıldı. Hem hizmet binası hem de çevre düzenlemesi bitirildi. İnşallah en kısa sürede hizmete açılır” diyerek, eskiden bu bölgede hem valilik hem de adliye binasının hizmet verdiğini, odönemlerde esnaflar olarak işlerinin çok iyi olduğunu, bu iki hizmet binasının yıkılmasıyla birlikte işlerinin de durma noktasına geldiğini, yeni hizmet binasının açılmasıyla birlikte eski güzel günlere döneceklerini ümit ettiklerini söylediler. Elazığ İl Valilik Konağı Binası, kapalı otoparkı ve meydan düzenlemesi çalışmaları kapsamında binanın alt kısmında yapılan kapalı otopark ise hizmete açıldı. Şimdilik özel araçların yararlanabildiği ücretli otopark sayesinde çevre cadde ve sokaklarda araç yoğunluğu nedeniyle yaşanan park sorunu çözümüne bir nebze de olsa katkı sağlandı.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu