Advert

YÜMLÜ: GÖREVİMİZDEN İSTİFA EDİYORUZ

YÜMLÜ: GÖREVİMİZDEN İSTİFA EDİYORUZ
YÜMLÜ: GÖREVİMİZDEN İSTİFA EDİYORUZ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 579 kez okundu.

22 HAZİRAN’DA YAPILAN GENEL KURULDA YÖNETİME SEÇİLMİŞLERDİ. DESTEK SÖZLERİ VERİLMİŞTİ ANCAK BU SÖZLER KARŞILIK BULMADI. BAŞKAN YÜMLÜ:

GÖREVİMİZDEN İSTİFA EDİYORUZ

İrfan ARSLAN

Tetiş Yapı Elazığspor’da 22 Haziran’da göreve seçilen Hacı Murat Yümlü başkanlığındaki Yönetim Kurulu, kendilerine verilen destek sözlerinin yerine getirilmemesi nedeniyle istifa etti.

Göreve gelmeden önce Vali Çetin Oktay Kaldırım, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ile görüştüklerini ve kendilerine destek sözü verildiğini, ardından Milletvekillerinin Elazığspor’un yanında olduklarını açıkladıklarını, Başbakan Binali Yıldırım’ın Elazığ mitinginde, “Biz Elazığspor’un sahibiyiz” açıklamasını yaptığını, Milletvekili Metin Bulut’un elektrik borcunu çözdüklerini kulüpte Şahin Şerefoğlulları ile birlikte basın toplantısı düzenleyerek açıkladığını belirten Tetiş Yapı Elazığspor Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Murat Yümlü, “Bugün geldiğimiz noktada bize verilen sözler yerine getirilmiş değil. Bu takımın transfer yapması, yeni sezon için hazırlıklarını yapması ve alacakların ödenmesi noktasında paraya ihtiyacı var. Biz yönetim olarak elimizden geleni yapmanın çabasında olduk. Ancak geldiğimiz nokta itibarı ile yapacağımız çok şey kalmadı. Bu nedenle bugün itibarı ile görevimizden istifa ediyoruz” dedi.

Tetiş Yapı Elazığspor Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Murat Yümnü Elazığspor tesislerinde düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Biz bu kulübü içinde bulunduğu durumdan kurtarmak adına göreve talipli olduk. Yapacaklarımızı açıkladık. 22 Haziran’da yapılan Genel Kurulda da seçilerek göreve başladık. Göreve başlamamızın ardından da hemen gerekli çalışmalara başladık. Ancak önümüze çıkan engelleri aşmak adına bize destek olacaklarını belirtenlerden destek bulamadık. Bugüne kadar hem yeni sezon için hazırlık yaptık hem de kulübün sıkıntılarına çözüm getirmenin çabasında olduk. Ben gücümün yettiği kadarıyla elimden geleni yapmanın çabasında oldum. Geldiğimiz nokta itibarıyla artık yapacağımız çalışmalarda bu kulübün sıkıntıları aşmasında, transfer yapılmasında, alacaların ödenmesinde gerekli desteklerin verilmemesi bizim istifa kararı almamızda etkili olmuştur. Ben dün olduğu gibi yarında Elazığspor’un yanında yer almaya devam edeceğim.”

Hacı Murat Yümlü başkanlığında ki yönetim kurulu istifa ederken 28 Temmuz’da Olağanüstü Genel Kurul yapılması kararını aldı.

Öte yandan aldığımız bilgilere göre, Hacı Murat Yümlü’den boşalan başkanlık için bir isimin göreve talipli olacağı, büyük bir ihtimalle de bugünden itibaren görevine başlayacağı, Olağanüstü Genel Kurulda da seçilerek görevine devam edeceği belirlendi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZ ELAZIĞ'A TEŞRİF EDECEK
BAŞKAN YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZ ELAZIĞ'A TEŞRİF EDECEK
TUNCER’DEN ‘İSTİHDAM DESTEĞİ’ AÇIKLAMASI!
TUNCER’DEN ‘İSTİHDAM DESTEĞİ’ AÇIKLAMASI!