Advert

ELAZIĞ LOBİSİ OLUŞTURUN

ELAZIĞ LOBİSİ OLUŞTURUN
ELAZIĞ LOBİSİ OLUŞTURUN İRFAN ARSLAN
Bu içerik 366 kez okundu.

YENİ DÖNEM TÜRKİYE’SİNDE YAPILACAK YENİ YAPILANMADA ELAZIĞ’IN KAYBETMEMESİ ADINA TÜM MİLLETVEKİLLERİMİZE SESLENİYORUZ;

ELAZIĞ LOBİSİ OLUŞTURUN

İrfan ARSLAN

Türkiye Cumhuriyeti 24 Haziran seçimlerinin ardından yeni bir döneme geçiş yaptı.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin başladığı şu günlerde ülkemizde ki yeni yapılanma kapsamında özellikle Bakanlık sayılarının azaltılması ve Bakanlıkların birleştirilerek hizmet vermesi planlaması, Bakanlıkların yeni dönemde yeni yapılanmaya gitmesine yol açacak. Bu yapılan içinde Bölge Müdürlüklerinin de yeniden düzenlenmesi gündemde. Bunun ilk sinyali de Karayolları Bölge Müdürlüklerinde yapılacağı açıklanan yeni düzenleme ile görüldü. Karayolları Elazığ 8. Bölge Müdürlüğünün yeni düzenleme kapsamında kapatılması ve Diyarbakır’a bağlanmasının planlandığı belirlendi.

Yeni yapılanma çalışmaları kapsamında Bakanlıkların yapılacak olan yeni düzenlemeleri kapsamında ilimizde bulunan DSİ Bölge Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğü, Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, İlbank Bölge Müdürlüğü gibi müdürlüklerin akıbetinin ne olacağı belirsizliğini şu an için koruyor. Yeni sistem içinde Bakanlıklar tarafından Tarım, Çevre ve Ekonomi ofisleri gibi ofisler kurulacak ve bu yeni yapılanma ile bürokrasi yeniden oluşturulacak. Yeni kurulacak olan ofislerin Elazığ merkezli olarak kurulması ile ilgili lobi çalışması başlatılmalıdır.  Yeni sistem içinde Elazığ’ın bulunduğu bölgenin merkezi durumunda bulunduğunu belirterek, Elazığ Milletvekilleri olarak bu konuda Bakanlıklarda güçlü bir lobi faaliyetine girilmelidir. Elazığ olarak bu konuda Milletvekillerimizin gerekli çalışmaları yapmalarını talep ediyoruz.  Elazığ’ın yeni yapılanmada hem şu anda sahip olduğu Bölge Müdürlüklerini kaybetmemesi hem de Bakanlık bünyesinde kurulması planlanacak olan Ofislerin ilimizde açılmasını temin edecek girişimlerin olumlu sonuç vermesi adına çalışma yapmalarını talep ediyoruz. Elazığ Lobisi güçlü bir şekilde oluşturulmaz, bu alanda atılacak adımları ilimizin yetiştirdiği siyasetçiler desteklemez ise ülkemizin yeni hedeflere ulaşma çalışmalarının yapılacağı önemezdeki süreçte ilimiz önemli kayıplar yaşayacaktır. Bu yaşanacak kayıplar ilimizi arzulanan gelişmelerin uzağında kalmasına yol açacaktır.

Yeni dönemin Elazığ Milletvekilleri olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında ilimizin menfaatlerini koruma ve ilimizin problemlerine çözüm getirme adına milletten oy alan AK Parti’li Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Tolga Ağar, Zülfü Demirbağ ve CHP’li Gürsel Erol; artık Elazığ ve Elazığlılar adına gözlerimiz sizin üzerinizde olacak. Attığınız adımları, yapacağınız girişimleri takip edeceğiz.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZ ELAZIĞ'A TEŞRİF EDECEK
BAŞKAN YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZ ELAZIĞ'A TEŞRİF EDECEK
TUNCER’DEN ‘İSTİHDAM DESTEĞİ’ AÇIKLAMASI!
TUNCER’DEN ‘İSTİHDAM DESTEĞİ’ AÇIKLAMASI!