Advert

TORAMAN, SÜRÜCÜLERİ ‘SICAK HAVAYA’ KARŞI UYARDI!

TORAMAN, SÜRÜCÜLERİ ‘SICAK HAVAYA’ KARŞI UYARDI!
TORAMAN, SÜRÜCÜLERİ ‘SICAK HAVAYA’ KARŞI UYARDI! İRFAN ARSLAN
Bu içerik 171 kez okundu.

İzzet TUMAY

Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ’da da hava sıcaklıklarının memsim normallerinin üzerinde seyretmesi günlük hayatı olumsuz yönde etkiliyor.

Aşırı sıcaklar nedeniyle sürücüleri trafikte azami dikkatli olmaya çağıran Elazığ Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Şevket Toraman, “Direksiyon başındaki insanlarımızın sıcaklar nedeniyle yaşadığı stres, dikkat eksikliği durumlarında sürücülerde dikkat ve refleks zayıflığı, trafik kazalarına davetiye çıkarmaktadır” dedi.

Özel araç sahibi sürücülerin özelikle havaların sıcak olduğu şu günlerde uzun mesafeli yola çıkarken, mümkün olduğu kadar havanın serin olduğu sabah ve akşam saatlerinde hareket etmelerini isteyen Başkan Toraman, HaberKent’e yaptığı özel açıklamada, “Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ’da da sıcaklar ciddi manada arttı. Hava sıcaklıklarının ‘aşırı’ derecede artmasıyla birlikte karayollarında ki araç trafiği de yoğunlaştı. Direksiyon başındaki insanlarımızın sıcaklar nedeniyle yaşadığı stres, dikkat eksikliği durumlarında sürücülerde dikkat ve refleks zayıflığı, trafik kazalarına davetiye çıkarmaktadır. Özel araç sahibi sürücülerimiz özelikle havaların sıcak olduğu şu günlerde uzun mesafeli yola çıkarken, mümkün olduğu kadar havanın serin olduğu sabah ve akşam saatlerinde hareket etmeleri gerekmektedir” diye konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu