Advert

ZÜLFÜ TOLGA AĞAR, GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

ZÜLFÜ TOLGA AĞAR, GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ
ZÜLFÜ TOLGA AĞAR, GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 480 kez okundu.

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, Türkiye’nin yeni yönetim sistemi ve siyasi gündeme ılişkin değerlendirmelerde bulundu.

Zülfü Tolga Ağar, dün TBMM Başkanlık seçimi öncesinde tvnet’in canlı yayın konuğu oldu. Milletvekili Ağar, programda Türkiye’nin yeni yönetim sistemi ve siyasi gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

TBMM bahçesinde canlı olarak yayımlanan programda konuşan Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin hızlı karar alma noktasında önemli bir sistem olduğunu vurguladı.  Elazığ eski emniyet binası arazisinin Millet Bahçesi’ne dönüştürülme kararının bu sistemin önemli göstergelerinden biri olduğuna dikkat çeken Ağar, “Hızlı bir şekilde karar verildi ve orası millet bahçesine döndürüldü. Bu aynı şekilde yatırım salanlarında da alınacak kararların bir müjdecisi oldu. Bu önemli bir şey” dedi.

Ağar, Bakanlar Kurulunun vizyoner isimlerden oluştuğunu belirterek, “Bütün bakanlarımızın kendi vizyoner yapısıyla önümüzdeki döneme damga vuracağına inanıyorum” dedi.

AK Parti ve MHP ittifakının sürdürüleceğini ifade eden Ağar, “Sayın Cumhurbaşkanımız ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin çok değerli lideri Sayın Devlet Bahçeli ittifakın devam edeceğini beyan ettiler. Bu önemli bir ittifaktır. Burada ben Sayın MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli’ye de şükranlarımı sunuyorum. Kendi geleceğini yok sayarak, ülkenin geleceği için bizimle beraber bir ittifak kurmuştur. Şuanda da bu sistemin hayata geçmesinde hepberaber bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Çünkü Türkiye’nin jeopolitik ortamından dolayı gerçekten etrafında ateş çemberi oluşmaya başlamıştı son senelerde. Bu önemli bir şey. MHP, AK Parti ile ittifak yaparak Türkiye’nin birliği açısından çok önemli bir duruş sergiledi. Bunun da şimdi hep beraber meyvelerini icraat ve atılım açısından yaşayacağız.” diye konuştu.

İçişleri ve Adalet eski bakanı Mehmet Ağar’ın bilgi ve birimlerinden faydalanacağını ifade eden Ağar, “Mehmet Ağar’ın oğlu olmak kolay bir şey değil. Biz de elimizden geldiğince O’nun adını yaşatmaya çalışıyoruz. Mehmet Ağar’ın oğlu olarak ben hayatım boyunca attığım her adıma çok dikkat ettim. Çünkü benim babamın da her zaman ölçülü bir hayat sahibi oldu. Her zaman devletinin yanında durdu. Milletinin yanında durdu. Biz her zaman sessiz, sakin fakat devletimiz için gür bir sesle yaşayan bir aile olduk. Ben de açıkçası aynı çizgide devam edeceğimi şimdiden söyleyebilirim” diye konuştu. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZ ELAZIĞ'A TEŞRİF EDECEK
BAŞKAN YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZ ELAZIĞ'A TEŞRİF EDECEK
TUNCER’DEN ‘İSTİHDAM DESTEĞİ’ AÇIKLAMASI!
TUNCER’DEN ‘İSTİHDAM DESTEĞİ’ AÇIKLAMASI!