Advert

DEMOKRASİ NÖBETİ SABAH NAMAZI İLE SONA ERDİ

DEMOKRASİ NÖBETİ SABAH NAMAZI İLE SONA ERDİ
DEMOKRASİ NÖBETİ SABAH NAMAZI İLE SONA ERDİ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 524 kez okundu.

Elazığ’da demokrasi nöbeti, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda kılınan sabah namazıyla sona erdi.   
Elazığ’da vatandaşlar tüm yurtta olduğu gibi 15 Temmuz hain darbe girişiminin 2. yıl dönümünde demokrasi nöbeti tuttu. Sabaha kadar 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda tutulan demokrasi nöbeti, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz tarafından kıldırılan sabah namazıyla sona erdi. 
15 Temmuz 2016 tarihinde olduğu gibi bu yılda demokrasi nöbetini tuttuklarını belirten Başkan Yanılmaz, "Akşam saatlerinde başlayan etkinlikler sabah namazına kadar devam etti. Herkesin katılımıyla 2016 yılında olduğu gibi 2018 yılında da demokrasi nöbetimizi tuttuk. Sabah namazını cemaat ile kılarak nöbetimizi bitirmiş olduk. Bu her yıl bu şekilde devam edecek. İnşallah demokrasi nöbetlerimizi halkımızla birlikte tutmaya devam edeceğiz” dedi. 
15 Temmuz’da milletin devlete sahip çıktığını vurgulayan Başkan Yanılmaz, "15 Temmuz ruhunun hiçbir zaman kaybolmaması gerekir. Bu açıdan özellikle genç neslimiz, bir vatana insana nasıl sahip çıkar, silahlı kuvvetlere karşı silahsız kuvvetler nasıl hakim olabilirin devamlı gösterilmesi lazım. Bide gençlerimizin bunu bilmesi ve kaybolmaması için yıl boyu etkinlikler yapıyor olmakla beraber 15 Temmuz’un yıl dönümünde bu etkinliklerimizi artırıyoruz. Bu ruhun anlaşılması için bir çok gayretlerimiz oluyor” diye konuştu. 
Kılınan sabah namazının ardından, cemaate çorba ikram edildi. (iha)

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OTOMOBİL İLE OTOBÜSÜN ÇARPIŞMA ANI KAMERADA
OTOMOBİL İLE OTOBÜSÜN ÇARPIŞMA ANI KAMERADA
ZÜLFÜ BAL KANAL 23’TE
ZÜLFÜ BAL KANAL 23’TE