Advert

KOVANCILAR’DA 15 TEMMUZ COŞKUYLA KUTLANDI

KOVANCILAR’DA 15 TEMMUZ COŞKUYLA KUTLANDI
KOVANCILAR’DA 15 TEMMUZ COŞKUYLA KUTLANDI İRFAN ARSLAN
Bu içerik 227 kez okundu.

Kovancılar’da 15 Temmuz Şehitleri, Anma Demokrasi ve Milli Birlik etkinlikleri coşkuyla kutlandı.

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Etkinlikleri Kovancılar’ın girişindeki trafik ışıklarının bulunduğu yerden Belediye Meydanı'na kadar çok sayıda kişinin katıldığı yürüyüş ile başladı. Belediye Meydanı'nda devam eden programda şehitler için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Şehitlere Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okunarak dualar edildi. Günün anlam ve önemine ilişkin Kovancılar Kaymakamı Onur Alimoğlu ve Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar konuşma yaptı.

Kaymakam Alimoğlu, “Tarihimizden aldığımız güç, damarlarımızdaki asil kan, candan da kıymetli vatan sevgisi var oldukça bu bayrak inmez, bu topraklar geçilmez, göğsümüz delinmez, şehitlerimiz ölmez, bu vatan bu millet bölünmez! Bir karış toprağı uğruna canından vazgeçmeye hazır bizler 15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminde milli egemenliğimizi, demokrasimizi, sevdiklerimizi, değerlerimizi hedef alarak çocuk, genç, yaşlı, kadın, engelli, masum, sivil gözetmeksizin kendi tüfeklerimiz ile bizlere sıkılan mermileri, kendi tanklarımız ve kendi uçaklarımız ile bizlere atılan bombaları unutmayacağız, unutturmayacağız! Tarihimizin hangi dönemi olur ise olsun, içeriden ya da dışarıdan kim olursa olsun bizler, seksen bir milyon ve dahası millet olarak, bayrak olarak, vatan olarak, devlet olarak bir olacağız, bir kalacağız! Fetö'nün hain darbe girişiminde ve tüm milli mücadelelerimizde şehit olan canlarımıza, Ömer Halis Demir’imize ve tüm gazilerimize saygı, sevgi ve şükranlarımı sunarak, 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi zaferimizi kutluyorum" dedi.

Programa yürüyüş, yapılan konuşmalar, okunan şiirler, ilahiler, sinevizyon ve yakılan meşale  gösterileri ile devam edildi. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
9 PARTİ ELAZIĞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN ADAY ÇIKARDI
9 PARTİ ELAZIĞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN ADAY ÇIKARDI
İYİ PARTİ'NİN ELAZIĞ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAYLARI BELLİ OLDU
İYİ PARTİ'NİN ELAZIĞ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAYLARI BELLİ OLDU