Advert

GÜRTÜRK’TEN TSÜAB’A ZİYARET

GÜRTÜRK’TEN TSÜAB’A ZİYARET
GÜRTÜRK’TEN TSÜAB’A ZİYARET İRFAN ARSLAN
Bu içerik 251 kez okundu.

Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, merkezi Ankara’da Bulunan Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği'ni (TSÜAB) ziyaret etti.

Başkanlığını hemşerimiz Yıldıray Gençer’in yaptığı TSÜAB, bitki ıslahı ve çeşit geliştirme, yeni bitki çeşitlerinin verim ve adaptasyon denemelerinin yürütülmesi, üstün ve uyumlu çeşitlerin tescil veya kaydının yaptırılması, bu çeşitlere ait kaynak ve sertifikalı tohumlukların çoğaltımı, işlenmesi, ambalajlanması, yurt içi ve yurt dışı pazarlarda tanıtılması, dağıtımı ve satışa sunulması ve aynı zamanda anaç ve sertifikalı tohumlukların ithalatı gibi konularda faaliyet göstermeye devam ediyor.

TSÜAB Başkanı Yıldıray Gençer ve Yönetim Kurulu Üyesi Hanifi Sarı ziyaretinden dolayı Müdür Gürtürk’e teşekkür ederek ziyaret anısına plaket takdim ettiler. 

Gürtürk ise, “Merkezi Ankara’da olan böyle önemli bir meslek kuruluşunda faaliyet gösteren hemşerilerimizin varlığı bizi gururlandırıyor. Ben çalışmalarınızda başarılar diliyor, ülke tarımının gelişmesinde göstereceğiniz katkılar için de teşekkür ediyorum” dedi. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZÜLFÜ BAL KANAL 23’TE
ZÜLFÜ BAL KANAL 23’TE
FIRINCILAR FİYAT DÜŞÜRDÜ
FIRINCILAR FİYAT DÜŞÜRDÜ