Advert

EMEKLİLERİN ‘ZAM’ SEVİNCİ!

SSK`lılarda en düşük maaş 2000`den önce emekli olanlarda bin 569 liradan bin 713 liraya, 2000 yılından sonra emekli olanlarda 935 liradan bin 21 liraya ulaştı.

EMEKLİLERİN ‘ZAM’ SEVİNCİ!
EMEKLİLERİN ‘ZAM’ SEVİNCİ! İRFAN ARSLAN
Bu içerik 435 kez okundu.

İzzet TUMAY

Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ’da da dün emekliler zamlı maaş almanın sevincini yaşadı. Uzun zamandır gündemde olan ‘Temmuz zammı’ emeklilerin hesaplarına yatmaya başladı.

Elazığ’da maaş alma günü 17 Temmuz olan emeklilerin çoğu dün maaşlarını ‘zamlı’ olarak aldı. Bankamatikten maaşlarını çeken emekliler, “Allah devletimize zeval vermesin. Maaşlarımıza yapılan zamlar tabiri caizse can suyu oldu” dediler.

Yaklaşık 9 milyon SSK ve Bağ-Kur emeklisi hem zamlı maaşlarını hem de ek ödemelerini dünden itibaren hesaplarında görmeye başladı. SSK emeklilerinin zamlı maaş ödemeleri dün başladı. Tahsis numarasının son rakamı 9 olanlar dün, 7 olanlar bugün, 5 olanlar ayın 19`unda yani yarın zamlı ödemelerini hesabında görecekler. Ödemeler ayın 26`sında tahsis numarasının son rakamı 0 olanlara paraların yatırılmasıyla sona erecek. Bağ-Kur emeklileri ise ayın 25`i ile 28`i arasında zamlı ödemelerine kavuşacak.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OTOMOBİL İLE OTOBÜSÜN ÇARPIŞMA ANI KAMERADA
OTOMOBİL İLE OTOBÜSÜN ÇARPIŞMA ANI KAMERADA
ZÜLFÜ BAL KANAL 23’TE
ZÜLFÜ BAL KANAL 23’TE