Advert

'ATT'CİLER SOĞUKKANLI OLMALI'

'ATT'CİLER SOĞUKKANLI OLMALI'
'ATT'CİLER SOĞUKKANLI OLMALI' İRFAN ARSLAN
Bu içerik 405 kez okundu.

Canan SÖGÜT

Elazığ’da acil tıp teknisyeni (ATT) adayı Özge Bulut, HaberKent gazetesine özel açıklamalarda bulundu.

Acil tıp teknisyenliği mesleğini yaparken insanların sorumluluk sahibi ve soğukkanlı olması gerektiğini ifade eden Bulut, “Acil durumlarda vakayı ambulans içine aldıktan ve gerekli ilk müdahaleyi uyguladıktan sonra hasta hastaneye gönderiliyor. ATT‘ciler olarak ambulans içerisinde hastalara ilk müdahalenin dışında fazla müdahale etmiyoruz” dedi.

Bu konuda yetkilerinin olmadığını belirten Bulut, sadece ilk müdahale yetkilerinin olduğunu ve bir ATT‘cinin hızlı, el pratiğinin gelişmiş olması, soğuk kanlı ve çabuk karar verebilme özelliğine sahip olması gerektiğini söyledi.

Bulut,  hayat kurtarmada ilk vazifenin kendilerinde olmasının büyük bir sorumluluk olduğunu, bu sorumluğu hakkıyla yerine getirdiklerinde hasta yakınlarının o mutluluğunu gördüğünde ‘iyi ki bu mesleği seçtim’ düşüncesine kapıldığını belirterek, “Tabi ki iyi olduğu kadar her meslekte olduğu gibi kötü yönleri de var. Hasta yakınlarının müdahale anında anlayışlı olmaları çok önemli. Bu konuda biraz daha sakin ve anlayışlı olmalarını istiyoruz” diye konuştu. Bulut, sözlerini, ”112 hattının gereksiz yere meşgul edilmemesini istiyoruz" diye tamamladı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OTOMOBİL İLE OTOBÜSÜN ÇARPIŞMA ANI KAMERADA
OTOMOBİL İLE OTOBÜSÜN ÇARPIŞMA ANI KAMERADA
ZÜLFÜ BAL KANAL 23’TE
ZÜLFÜ BAL KANAL 23’TE