Advert

“HER KURSA BİR YETİM” KAMPANYASI BAŞLATILDI

“HER KURSA BİR YETİM” KAMPANYASI BAŞLATILDI
“HER KURSA BİR YETİM” KAMPANYASI BAŞLATILDI İRFAN ARSLAN
Bu içerik 248 kez okundu.

Tüm dünyada fakir ve muhtaçlara yardım elini uzatan İHH Yardım Derneği Kovancılar`daki şubesiyle de yetimlere el uzatmaya devam ediyor.

“Her Kur`an Kursunun Bir Yetimi Var” sloganıyla bir kampanya başlattıklarını dile getiren  dernek üyelerinden Abdulkadir Çiçek, “Bildiğiniz gibi İHH bir yardım kuruluşu. Şu ana kadar 1 milyon yetime ulaşan bir kuruluş. Aylık olarak dünya genelinde mazlum İslam coğrafyalarında toplamda 90 bin yetime yardım eli uzatıyoruz. Elhamdulillah bizler Kovancılar`da da yetim aile projemiz ile büyük mesafeler kaydettik” dedi.

Bazı hayırsever kişilerin 10 yetimi birden üstlendiğini belirten Çiçek, “Bizler 'Her Kur`an Kursunun Bir Yetimi Var' sloganlı bir proje başlattık. Kovancılar`ın Heybet Camii, Mimar Sinan Cami ve Yeni Cami'de Kur`an okuyan öğrencilerle bir araya geldik. Projemize canı gönülden ve severek destek oldular. İnşallah bu projemize okulların açılması ile 'Her Sınıfın bir Yetimi Var' sloganı ile devam ettireceğiz. Amacımız yarınlarımıza bu hassasiyeti kazandırabilmektir” diye konuştu. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OTOMOBİL İLE OTOBÜSÜN ÇARPIŞMA ANI KAMERADA
OTOMOBİL İLE OTOBÜSÜN ÇARPIŞMA ANI KAMERADA
ZÜLFÜ BAL KANAL 23’TE
ZÜLFÜ BAL KANAL 23’TE