Advert

VEDAT GÜR, GÜVEN TAZELEDİ

VEDAT GÜR, GÜVEN TAZELEDİ
VEDAT GÜR, GÜVEN TAZELEDİ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 305 kez okundu.

Türkiye Emekliler Derneği Elazığ Şubesi 13. Olağan Kongresi gerçekleşti. Tek listeyle gidilen kongrede mevcut başkan Vedat Gür, güven tazeledi.

Kongreye katılan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Varlığınız bize güç. O gün emeğinizle, bilginizle, görgünüzle tecrübenizle bu ülkeye hizmet ediyordunuz. Bugün sizlerin varlığı bize güç veriyor” ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu, “Bin 672 lira maaş alıyorum. Eğer benim çocuklarımın imkanı olmazsa aldığım emekli maaşla hanımla beraber eve hapis olacağım. Bununla yaşamanın imkanı yok. Geçenlerde bir kilo et aldım. 69 lira 90 kuruş. Bunları sıralayabilirim ama es geçiyorum” dedi. 

Türkiye Emekliler Genel Başkanı Kazım Ergün, “Sendika arkadaşlarımız var dünyada ölçü şu, bir emekliye 4 çalışan olacak, Türkiye emekli cenneti 12 milyon 350 bin emeklisi var. Çalışanı tarımı saymazsanız 22 milyon. Her 100 kişiden 34 kişi kayıp dışı çıkıyor” ifadelerini kullandı.

Türkiye Emekliler Derneği Elazığ Şubesi Başkanı Vedat Gür, “Çaydaçıra mahallesinde 385 konutun kurasını çektik bir yıl önce. Evlerimiz geçen yıl bu sene kurban bayramından önce 385 konutta bayramda evlerinde yapacaklarının sözünü vermişlerdi. Biz müteahhidi aradık belediye ile sorunumuz var diyordu, belediye müteahhittin su borcu var. Ve nihayetinde TOKİ ile görüştük. Ve nihayetinde belediye başkanımızla konuştuk. Bu sorunun çözüldüğünü ve en kısa sürede ağustosun ilk haftasında sizlere o evlerin anahtarlarını vereceğimizin müjdesini vereceğiz. Neden bu emeklimiz eczaneye hastaneye gittiğinde neden bu katkı payları alınıyor”açıklamalarında bulundu.

Tek listeyle gidilen kongrede Mevcut Başkan Vedat Gür, güven tazeledi. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZÜLFÜ BAL KANAL 23’TE
ZÜLFÜ BAL KANAL 23’TE
FIRINCILAR FİYAT DÜŞÜRDÜ
FIRINCILAR FİYAT DÜŞÜRDÜ