Advert

KENT KONSEYİ, MÜLTECİ VE GÖÇ ÇALIŞMA GRUBU OLUŞTURDU

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
KENT KONSEYİ, MÜLTECİ VE GÖÇ ÇALIŞMA GRUBU OLUŞTURDU
KENT KONSEYİ, MÜLTECİ VE GÖÇ ÇALIŞMA GRUBU OLUŞTURDU İRFAN ARSLAN
Bu içerik 240 kez okundu.

Elazığ Belediyesi Kent Konseyi çalışma gruplarına bir yenisini ekleyerek “Mülteci ve Göç Çalışma Grubu” kurdu. Çalışma grubu son zamanlarda artan mülteci ve göç ile ilgili konularda şehirde yapılması gerekenleri araştıracak.

Elazığ Belediyesi Hazar Toplantı Salonu'ndaki programa Kent Konseyi Başkanı Murat Ergen, Kent Konseyi Kurulu üyeleri, Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Yeliz Polat, Elazığ Valiliği İl Göç Uzman Yardımcısı Uğur Albayrak, İl Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Bürosu’ndan Mustafa Bildirici, İl Jandarma Komutanlığı’ndan Halil Gökçe ve muhtarlar katıldı.

 

ERGEN: SORUNLARA ÇÖZÜM ÜRETMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

 

Kent Konseyi Başkanı Murat Ergen, ildeki kamu kuruluşları, STK’lar, muhtarlar ile birlikte Elazığ'ın sorunlarına, sıkıntılarına çözüm üretmek noktasında çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek şunları söyledi: “Bu anlamda bizler daha önce 4 çalışma grubunu oluşturmuştuk. Bu çalışma gruplarımız Harput, Eğitim, Madde Bağımlılığıyla Mücadele ve Spor Çalışma gruplarımızdı. İnşallah bugün de beşinci çalışma grubumuz olan 'Mülteci ve Göç Çalışma Grubu’nu hayata geçireceğiz. Bizler ilimizde yaşanan her türlü sıkıntı ve sorunun çözümü için gayret gösteriyoruz. Türkiye'de son yıllarda özellikle mülteciler ve Suriye'den göç eden insanlar kendi yaşadığı problemler, toplumun problemleri toplumdaki yaşayan insanların Suriyeli insanlarla yaşadığı sıkıntıları çözümü noktasında çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Aslında herkesin malumu ama bunlarla ilgili ilimizde mevcut mülteci sayısının ne kadar olduğu, bunların eğitim, sağlık, asayiş bakımında sorunları ve sıkıntılarının ne olduğu konusunu masaya yatırıp bunlarla ilgili bir rapor hazırlayıp bunu kamuoyuyla paylaşmak ilgiler ile yetkililerle paylaşmak bugün bizim için önemli bir görev olarak duruyor.”

 

POLAT: KENT KONSEYİ İLE ORTAK ÇALIŞACAĞIZ

 

Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Yeliz Polat ise konuşmasında şu konulara değindi: “Akademisyenler olarak biz genelde bu olayın kuramsal kısmına bakıyoruz. Türkiye'de göç sorunu ne zaman başlamıştır, bu konuları önemsemeye devam ediyoruz. Cumhuriyet’ten günümüze kitlesel bir sorunla karşı karşıyayız. Özellikle Cumhuriyet’in ilk yıllarında rakamlar yükseldikçe tabii ki göç göze batar duruma geliyor. Aslında bizim de sosyal ekonomik durumumuz ülke olarak ortada. Bu durum bazı sıkıntıları elbette ki yaşatıyor bize ama bu konunun bir de avantajlı olan kısmı var. O zaman biz de iyi tarafından bakalım. Çünkü imzaladığımız Cenevre Sözleşmesi’nin ilk maddesi göç olarak gelenleri sınır dışı edemezsiniz diyor. O zaman ne yapmak lazım topyekûn bu sorunu sahiplenip çözüm yolu üretmek gerekiyor.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
UNUTULAN 28 SANTİMLİK 'STENT' 7 YIL SONRA FARK EDİLDİ
UNUTULAN 28 SANTİMLİK 'STENT' 7 YIL SONRA FARK EDİLDİ
MERHUM HAMZA YANILMAZ ANILIYOR
MERHUM HAMZA YANILMAZ ANILIYOR