Advert

BELHAN, MESAİ ARKADAŞLARINA VEDA ETTİ

BELHAN, MESAİ ARKADAŞLARINA VEDA ETTİ
BELHAN, MESAİ ARKADAŞLARINA VEDA ETTİ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 485 kez okundu.

Emekliye ayrılan Elazığ Valiliği Yazı İşleri Müdürü Galip Belhan için mesai arkadaşları veda yemeği düzenledi.

Elazığ Valiliği Yazı İşleri Müdürü Galip Belhan emekliye ayrıldı. 65 yaş haddinden emekliye ayrılan Belhan için mesai arkadaşları veda yemeği düzenledi. Veda yemeğine Vali Yardımcıları Mehmet Fevzi Dönmez, Erkan Kaçmaz, Sivrice Kaymakamı Mustafa Temiz, Baskil Kaymakamı Uhut Emre Koyuncu, kurum müdürleri, ilçe yazı işleri müdürleri ve yazı işleri personeli katıldı. Programda önce Elazığ Valiliği Yazı işleri Müdürü Galip Belhan’ın hayatından kesitler, sinevizyon gösterimi ile davetlilere izletildi.

Ardından veda konuşması yapan Galip Belhan, “Eğer bir başarımız varsa sizin sayenizde olmuştur. Bizim tek başımıza yapabileceğimiz veya yaptığımız hiçbir şey yok. Ne mutlu ki bana sizlerle çalıştım. Sizlerin emeğini, yardımlarını gördüm. Siz benim tabiri caizse kır çiçeklerimsiniz. Bundan sonra gelecek halefinden çok önemli bir şekilde rica ediyorum, lütfen çiçeklerimi soldurmasın. Arkadaşlarla uzun süre beraber kaldık. Eksiğimiz oldu, fazlamız oldu. Mümkün mertebe iyi gününüzde, kötü gününüzde beraber olmaya çalıştık. Beraber güldük, beraber üzüldük. Belki eksikliklerim olmuştur, kırdıklarım olmuştur. Onlar ve hepiniz benim evladımsınız. Naçizane benim üzerinizde bir hakkım var ise anamızın ak sütü gibi helali hoş olsun” ifadelerini kullandı.

 

“DÜZGÜN İŞ YAPMAK NASIL OLUYORMUŞ ONDAN ÖĞRENDİK”

 

Vali Yardımcısı Dönmez ise, “3 yıldır biz Galip Müdürümle beraber çalışıyoruz. Geldiğimden beri yazı işlerinden sorumlu vali yardımcısı olarak en yakın müdürümüz. 40 yıldır çalışıyormuş gibi değil, sanki memuriyete yeni başlamış gibi. 60 yaşında değil de, 20 yaşında bir genç gibi her işin peşinden koşan, her işini takip eden, her işini doğru şekilde yapmayı değerlendiren ve uğraşan, sadece kendi işini değil, kendi işini bitirdikten sonra başka insanların faydalı işini de takip eden bir Galip Müdür gördük. Ben 3 yılda hiçbir işini belki ben söylemeden değil, çoğunluğu ben söylemeden yapılmış, ben söylemeden önüme hazır olarak geldi. Buradan şunu gördük; insanlar, adamlık, düzgünlük, iş yapmak nasıl oluyormuş ondan öğrendik” şeklinde konuştu.

 

“GÖREVİNİN GEREĞİNİ FAZLASIYLA, LAYIKIYLA YERİNE GETİREN BİRİSİ”

 

Vali Yardımcısı Kaçmaz da, “Galip Müdürümü tanımlamak zor. Yaklaşık 1 yıldır kendisiyle tanışıyoruz, kendisiyle mesai gösteriyoruz kısmen de olsa. Ancak benim gördüğüm kendisi bir müdürden ziyade Valilik nezdinde bir baba, bir abi profili çizen bir kişi. Görevinin gereğini fazlasıyla, layıkıyla yerine getiren, getirme çabasında olan, onun dışında da çevremdekilere ne katabilirim, daha üstüne ne koyabilirim derdinde olan bir büyüğümüz, bir abi, bir baba bizler için. Valilikten ziyade, gördüğüm Elazığ nezdinde bir değer kendinde. O yüzden kısa da olsa yaklaşık 1 yıl kadar da olsa ben kendisini tanımış olmaktan ve beraber çalışmış olmaktan dolayı mutluluk ve onu duyuyorum. İnşallah herkes için Galip Müdürümüz, abimiz, babamız gibi insanlarla karşılaşmayı Allah nasip etsin inşallah” dedi.

Program konuşmaların ardından hediye takdimi ile son buldu. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OTOMOBİL İLE OTOBÜSÜN ÇARPIŞMA ANI KAMERADA
OTOMOBİL İLE OTOBÜSÜN ÇARPIŞMA ANI KAMERADA
ZÜLFÜ BAL KANAL 23’TE
ZÜLFÜ BAL KANAL 23’TE