Advert

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İÇİN SECCADE İŞLEDİ

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İÇİN SECCADE İŞLEDİ
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İÇİN SECCADE İŞLEDİ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 276 kez okundu.

Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı Beyyurdu Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde psikolojik rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören 46 yaşındaki Türkan Dündar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hediye etmek için seccade işledi.
Rahatsızlığından önce 5 yıl halı dokuma kursunda çalışarak geçimini sağlayan Dündar, 6 yıldır kaldığı merkezde yaptığı açıklamada, bu zor günlerinde devletin hep yanlarında olduğunu, 4 aydır açılan bu kursun kendisine çok fayda sağladığını kaydederek, "Bu süreçte burada çalıştım ve Cumhurbaşkanımıza bir seccade yaptım. Cumhurbaşkanımızı çok seviyorum o yüzden ona böyle bir hediye yaptım. Bu seccadeyi Cumhurbaşkanımıza vermek istiyorum" diye konuştu.
Kurs öğreticisi Heybet Aytan ise haftanın 5 günü kursta verilen eğitimle hastaların geçmişle aralarına perde koymayı başardıklarını, halı dokumanın kursiyerlerin yaşadıkları sıkıntılar açısından da iyi geldiğini söyleyerek, "Burada hastalarımıza yardımcı oluyoruz, onların uygun olduğu vakitlerde halı dokuyup onlarla burada güzel vakit geçiriyoruz. Hastalarımızdan Dündar'ın eski mesleği halı dokumacılığı. Türkan, Cumhurbaşkanımıza seccade yapmak istediğini belirttiğinde ona destek verdik. 90 santimetre eninde 130 santimetre boyundaki halı toplam 67 bin 600 düğümden oluşuyor" dedi.

Hastaların kaliteli bir yaşam geçirmeleri adına mücadele ettiklerini belirten Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç de, "Amacımız hayatla bağlarını koparmamak, geleceklerine yönelik bir takım şeyler yapmalarını sağlamak" diye konuştu. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZÜLFÜ BAL KANAL 23’TE
ZÜLFÜ BAL KANAL 23’TE
FIRINCILAR FİYAT DÜŞÜRDÜ
FIRINCILAR FİYAT DÜŞÜRDÜ